Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira 1.8 2004 - nierowna praca silnika, blad P0170

21 Lip 2010 09:12 11873 5
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczow.
    Szukam porady odnosnie bledu, ktory wystapil w mojej Zafirce. Po zapaleniu sie check en(tylko lekko odczuwalny spadek mocy) diagnoza i wyszlo na przeplywomierz, ale ze wskazaniem na filtr powietrza. Po wymianie silnik oszalal - chodzi jak kosiarka do trawy(na zimno nie ma efektu ssanie czyli obr silnika okolo 900-1000 i strasznie sie dlawi oraz slabo wkreca na obroty). Po rozgrzaniu troszke lepiej i spalanie okolo 2,3 lit wiecej. Wymienialem swiece na nowe i nic lepiej, znowu kontrolka check i takie bledy: P0170 - ubogi wydech jako obecny, po sprawdzeniu bledu za uboga lub za bogata mieszanka.
    Prosze o podpowiedzi i porady co moze byc przyczyna?
    Z gory wielkie dzieki.
  • Poziom 20  
    zobacz czy nie ciągnie lewego powietrza
  • Poziom 25  
    Zobacz w parametrach rzeczywistych pracę przepływomierza .No i jak kolega wyżej napisał szczelność dolotu.
  • Poziom 2  
    ja bym bardziej był chyba za lewym powietrzem bo to samo mam w Bmw 316 wiec posprawdzaj wszystko...
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich:-)
    Dzieki za podpowiedzi. Po wielu probach i sprawdzeniach pojechalem do serwisu. Po ponad 2 h i obawach o koszta wyszlo, ze padl sterownik komputera. Programowanie i wszystko wrocilo do normy(i oby sie tak utrzymalo):-). Koszt:350 zeta razem z diagnoza-niemalo, ale tez nie tragicznie.:D
  • Poziom 5  
    Witam mam podobny problem blad PO170. Przeplywomierz jest zepsuty widac pekniete wlokno, Nowy oryginalny Siemens trudno dostac i nie jest tani. Moze ktos wie jaki zamiennik bylby najlepszy.
    Opel Zafira A 125KM 92 KW
    Oryginal to:SIEMENS 5WK9 606
    90530463>PBT-GF30<
    Przepraszam za pisownie ale nie mam polskiej klawiatury. Pozdrawiam