Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor typ 10010222 do USG Siemens regulacja geometrii

morlock 21 Lip 2010 10:26 2450 3
 • #1 21 Lip 2010 10:26
  morlock
  Poziom 12  

  Witam! Mam taki problem z monitorem, że się zwęził obraz po ok.3 cm w poziomie. Ta część która jest wyświetlana jest przwidłowa bez zniekształceń. W pionie jest ok. Na monitorze brak jest regulacji innych poza jasnością i kontrastem. Po podłączeniu zewnętrznego monitora jest obraz ok. W związku z tym mam pytanie : czy ktoś z Kolegów ma informacje jak można dokonać ustawienia geometrii w tym monitorze?
  Z góry dziękuję za jakiekolwiek info.
  Pozdrawiam.


  Łoł! Znalazłem! Trzeba przytrzymać przycisk wywołania [menu] (tam jest tylko jasność, kontrast i rozmagnesowanie) i po chwili trzymając menu nacisnąć przycisk regulacji [UP]. Pojawia się normalne menu regulacyjne monitora takie jak w większości momitorów.
  Dzięki za zainteresowanie. Może się to komuś przyda na przyszłość.
  Pozdrawiam.

  0 3
 • #2 21 Lip 2010 13:58
  motorolek
  Poziom 11  

  Zawężenie obrazu może być spowodowane utratą pojemności kondensatorów w układzie odchylania poziomego. Najlepiej wymontuj je i sprawdź. Silne nagrzewanie tranzystora mocy też wskazuje na ich zużycie.

  0
 • #3 21 Lip 2010 14:08
  morlock
  Poziom 12  

  Odchylanie sprawdzałem. Grzanie HOT'a było w normie, a zwęził się po wyłączeniu i włączeniu ponownym rano. Teraz po regulacji jest dobrze.
  Dzięki za odzew.

  0
 • #4 21 Lip 2010 15:02
  fortronik
  Admin Sprzętu Medycznego

  Z opisu widzę, że Kolega nie jest laikiem i pewnie już sprawdził blok odchylania. Z mojej strony podstawowe pytanie, czy ta usterka wystąpiła przed naprawą, tego monitora czy też wyszła po naprawie. Jeśli Kolega sprawdza ten monitor na jakimś typowym sygnale może występować taki efekt. Urządzenia medyczne posiadają niestandardowe sygnały. Szkoda, że Kolega nie podał modelu aparatu USG.

  0