Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przegrywanie VHS -jaka nagrywarka DVD z HDD czy nagr VHS DVD

Jokerssxx 21 Jul 2010 12:52 13381 6
 • #1
  Jokerssxx
  Level 13  
  Witam
  Mam problem odnośnie zakupu sprzętu który będzie służył do przegrywania kaset VHS ew. nagrywania przechwyconego obrazu na DVD.
  1) Kupić nagrywarkę DVD z HDD i oddzielnie podłączyć do niej odtwarzacz video:
  a) jak wtedy nagrać jedną kasetę na np. 3 płyty DVD (np.3 żeby jakość była lepsza) bez motania się i pałzowania odtwarzacza VHS
  b) jak nagrać przechwycony obraz i zapisany na dysku? czy jest tam opcja na ile płyt to rozłożyć?  2) Kupić nagrywarkę VHS > DVD (znacznie tańsze od nagr. DVD z HDD) i wydaje mi się że prostsze w obsłudze -wkładam kasetę, ustawiam na ile płyt i tyle -czy się mylę?

  3) Słyszałem że są takie nagrywarki VHS > DVD które potrafią poprawić obraz dzięki filtrom itp (kolory są ładniejsze nie wypłowiałe i usuwa szumy) -jakie to sprzęty?

  4) Czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu do przechwytywania audio - video do komputera? Tylko nie takie Easy Capture -słaba jakość przechwytu, duże pliki do obróbki, problemy z dekodowaniem i przeplotem, problem z informacją dla PAL (nierówne ramki dookoła), czas.

  Proszę o jakąś radę i fachową pomoc. Sprzęt będzie wykorzystywany bardzo często.
  Kasa tak m/w 500zł jak coś konkretnego to nawet do 900zł
 • #2
  Jokerssxx
  Level 13  
  widzę że temat umarł
 • #3
  pawelradomsko
  Automation specialist
  Kupiłem około roku temu przystawkę do kompa Dazzle Video Creator Platinium i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu. Pozwala na wiele.
  Przy nagrywarce DVD traciłem dużo więcej czasu.
  Pozdrawiam Paweł.
 • #4
  kostian
  Level 25  
  Temat rzeka - już to było na elektrodzie.
  Ja kupiłem magnetowid z funkcją TBC i DNR sygnał po S-VHS , do kompa karta ATI Theater 550 , program Magix Video Deluxe i zrobiło to naprawdę dobry wynik.
  Przerabiałem dla siebie moje wesele i inne kasety z podróży - efekt bardzo dobry.
  Moje uwagi - bez dobrego sprzętu nie podchodź, tylko się załamiesz efektami końcowymi.
  Pozdrawiam.
 • #5
  Jokerssxx
  Level 13  
  Temat rzeka... tak bo są setki sposobów na zrzucenie obrazu.
  Czytając te wszystkie fora (również na elektroda.pl) koniec końcem po różnych wypowiedziach w stylu podczep do kompa to i owo a potem konwertuj 3 godziny zawsze schodzi na kup zewnętrzna nagrywarkę będziesz miał najlepszą jakość.

  Dlatego pytam o te nagrywarki.

  Nie jestem laikiem - do tej pory zrzucałem kasety VHS na kompa przy pomocy rożnych wynalazków: podłączam wszystko uruchamiam program do przechwytywania po np. 2 godz mam zrzuconą kasetę na HDD w pliku (różnie 30 -120GB) potem setki programów z których połowa nie odczytuje takiego formatu, dzielenie + menu + konwersja (problemy z przeplotem i info dla PAL) w sumie 2 dni roboty nagrywam na DVD > próba na DivX pomyliłem się w menu czyli znowu kołowrotek motam się i w efekcie mam g** jakości nagranie i trzymam dalej kasety bo tam jest jakość niebotyczna do moich wypocin.

  Dlatego piszę post żeby się coś dowiedzieć jak to w lepszy sposób zrobić. Ja tu się motam a kolega ma przegrywarkę Medion za 99zł wrzuca kasetę + płyty i ma nagrania super jakości tyle że nie może zrobić menu.

  Co Wy na to?
 • #6
  tomashbe
  Level 9  
  Czytałem, że nagrywarki typu "Medion" itp mają czasem taki śmieszny patent, że nie da się odtworzyć zgranego materiału nigdzie indziej niż na tym urządzeniu..

  Odgrzewając temat - jestem obecnie +- w takiej sytuacji jak autor postu, czy mogę liczyć na pomoc w wyborze sprzętu itd.. ?

  Czytałem także na elektroda.pl, że sprzęt musi mieć konkretne specyfikacje ale żaden producent nie podaje takich detali jak szukam w sklepach.. - to może znaczyć, że jak nie podał to takiego ficzera po prostu nie ma i tyle?
  ...może o praktyczne informacje uzupełniające mógłbym prosić np:

  - ile trzeba wydać na nagrywarkę DVD/VHS (nową) bo stare mogą być zajechane ponoć.. a czy z HDD czy bez to bez różnicy dla mnie bo to będzie do przegrywania z VHS. (czy trzeba wydać 500zł czy raczej 1000 czy więcej?)

  - jakie parametry są kluczowe dla nagrywarki DVD/VHS aby materiał był DE BEST ?

  - mam możliwość pożyczenia MOVIEBOX Pinnacle (USB) ale nie wiem czy to będzie miało sens, hm ? - w tym wypadku potrzebne jest wideo z super parametrami na wyjściu czy z EURO mogę wyjść na CHINCH i będzie świetnie ?

  - wideo musi być nowiutkie, żeby to miało sens - brak zużycia głowic ? (mam kilka 10-15 letnich kaset na których mi bardzo zależy).
 • #7
  Karoltgvb
  Level 10  
  Jeśli chodzi o kwestię, czy lepsza nagrywarka bez HDD czy z HDD, to moim zdaniem zdecydowanie lepsza jest z HDD. Zawsze lepiej najpierw nagrać treść na dysk, bo można wtedy to jeszcze edytować.