Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanussi Input FL12 - Pralka z fochem

Makro1993 21 Lip 2010 13:58 1761 6
  • #1 21 Lip 2010 13:58
    Makro1993
    Poziom 26  

Po ostatnich problemach (Klik!) pralka znowu przestała działać.
    Sęk w tym że teraz zdarza się jej to okresowo, tzn. pralka działa przez 2 dni dobrze, potem 3 dni nie działa, 1 dzień działa, znowu kilka dni nie działa i tak w kółko.
    Problem polega na tym, że po wybraniu dowolnego programu i naciśnięciu "start" na wyświetlaczu pojawia się 1 i pralka się zawiesza.
    Po naciśnięciu przycisku włączania pralki "dystrybutor wody" obraca się i porusza tym białym plastikiem połączonym z komora na proszek.
    Tym razem nie jest to "dystrybutor wody" - został wymieniony na prawie nowy z używanej pralki co eliminuje problem z płytką którą poprzednio zrobiłem sam na której pralka działała kilka tygodni.
    Zachowanie pralki gdy nie działa ilustruje filmik:

Link

0 6
  • #2 07 Sie 2011 23:14
    Makro1993
    Poziom 26  

Jako iż problem, choć zniknął na około pół roku, jest nadal aktualny, podbijam temat.

0
  • #3 07 Sie 2011 23:29
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak standardowo dla eliminacji powodów sprawdź upływność grzałki do masy i długość szczotek silnika .

0
  • #4 08 Sie 2011 00:49
    Pawel1812
    Poziom 26  

Z doswiadczenia ten model jest bardzo wrażliwy na upływność grzałki. Uszkodzona grzałka przekłamuje sygnał hydrostatu.

0
  • #5 08 Sie 2011 03:06
    Makro1993
    Poziom 26  

Rozumiem że mam zmierzyć omomierzem czy na grzałce występuje przebicie do masy pralki?
    Jeśli tak, to dlaczego przy takim przebiciu nie działa zabezpieczenie różnicowo-prądowe?

0
  • #6 08 Sie 2011 15:35
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Makro1993 napisał:
    Rozumiem że mam zmierzyć omomierzem czy na grzałce występuje przebicie do masy pralki?
    Jeśli tak, to dlaczego przy takim przebiciu nie działa zabezpieczenie różnicowo-prądowe?

Przy upływności rzędu kilkuset kiloomów różnicówka nie zadziała a elektronika pralki będzie się zawieszać .Czyli prosty wniosek - upływności grzałki nie sprawdzamy omomierzem lecz induktorem , a najlepiej podstawić grzałkę na nową .

0
  • #7 12 Sty 2014 16:33
    martinness
    Poziom 8  

Dla potomnych którzy będą mieli przyjemność walczyć z tym ustrojstwem :)

Walczyłem z tą pralka rok czasu (z tym że u mnie model FL15) objawy podobne jak podaje autor tematu czyli zatrzymuje program a najczęściej objawia się tym że nie wypompowuje wody. to znaczy słychać jakieś tam burczenie ale woda nie zostaje wypompowana.
    Powodem takiego zachowania jest obluzowanie się prądniczki na wirniku silnika. Oryginalnie powinno być tam druciane zabezpieczenie ale jak widać gdzieś podczas drgań musiało spaść. Początkowo mocowałem prądniczkę na klej na gorąco i pralka działała do puki nie użyło się programu na najwyższej temperaturze wtedy klej nieco puszczał i znów zaczynał się cyrk. Kleiłem tak kilka razy aż znalazłem po prostu kawałek plastiku który się zmieścił w tę tulejkę i przypiąłem go sztywno opaskami do kabli od tamtej pory jest spokój.
    Tak więc życzę powodzenia bo to wyjątkowo trudna pralka :)

0