Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Update Net Framework

21 Lip 2010 14:44 3554 5
  • Poziom 9  
    Witam

Windows Update Net Framework

Od jakiegoś czasu mam problem z zainstalowaniem aktualizacji , konkretnie chodzi o Net Framework ( KB 976576 ,KB982168, jak na screenie ) ,dzień w dzień jest to samo tzn po kliknięciu zainstaluj ,aktualizacje instalują się po czym znowu wyskakuje okienko z koniecznością zainstalowania owych aktualizacji , najbardziej denerwujące jest to ze przy zamykaniu Windowsa za każdym razem muszę poczekać te 10 minut żeby zainstalował aktualizacje i tak dzień w dzień :cry: jak to zainstalować ( jak wyłączę aktualizacje to mi wykasuje dymek ze komputer może być zagrożony :D )
  • Poziom 43  
    Wyłączyć można tę jedną - odznaczyć ją i zatwierdzić , by nie pobierał ponownie.
    Nadto zajrzyj do logu Windowsupdate i sprawdź sygnaturę błędu (jakieś 0x800xxxx), a potem już z górki nr aktualizacji i błędu w Google - jest szansa, że znajdziesz sposób na zainstalowanie łaty.
    Ze strzelania w ciemno: zmiana nazwy SoftwareDistribution, usunięcie i sprawdzenie co będzie po odtworzeniu + ew. jakieś przerejestrowanie paru bibliotek z mechanizmami tego typu związanych (w/w sygnatura błędu może pomóc w ich ustaleniu, by nie wykonywać zbędnych działań).
  • Poziom 9  
    'Wyłączyć można tę jedną - odznaczyć ją i zatwierdzić , by nie pobierał ponownie.' co odznaczyć gdzie bo cie nie rozumie w okienku automatyczne aktualizacje ?

Windows update log z dzisiejszego dnia - nie kumam o co w nim chodzi :)
  • Poziom 43  
    1. Czytając komunikaty na ekranie.
    2. Bądź łaskaw potraktować poważnie treść pkt 16 Regulaminu, a przy okazji i 10.9 (by skojarzeń z płazami nie wywoływać) i wykazać choć trochę własnej inicjatywy. Dostałeś praktycznie komplet informacji dot. tego czego szukać i co z tym zrobić.

PS.
    Log - oczywiście - usunąłem (jeśli już, to powinien być podany jako załącznik do postu).
  • Poziom 9  
    dobra ok okienko zniknęło - zrobiłem tak jak napisałeś odznaczyłem, aby dalej nie powiadamiał mnie o dostępności tych aktualizacji

a tak w ogóle da się to jakoś zainstalować co może być przyczyna błędu bo loga z Windows update nie kumam jeszcze raz wysyłam go tym razem w załączniku.
  • Poziom 22  
    Tematy były wałkowane wielokrotnie wystarczy poszukać: problem z instalacją aktualizacji na stronach Microsoftu.

Często wystarczy przeczyścić cache:
    zatrzymać usługę WindowsUpdate: net stop wuauserv
    wyczyścić folder C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
    uruchomić usługę: net start wuauserv

Czasami trzeba zupełnie usunąć foldery Software Distribution, aby odbudowały się na nowo.

Znany też jest błąd rejestracji usługi WUAUSERV i trzeba wykonać kilka poleceń: http://support.microsoft.com/kb/943144