Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny programator do piekarnika Mastercook

MalgoSobi 21 Lip 2010 16:37 5083 3
  • #1 21 Lip 2010 16:37
    MalgoSobi
    Poziom 9  

potrzebuje programatora do piekarnika mastercook, typ O5ER, wyk. O5ERX Może ktoś posiada takowy, mój zalało mleko nieopatrznie kipiace z garnka:(
    od tego czasu mam problem z przebiciem pradu na uchwyt piekarnika(piekarnik "kopie" jak jest włączona grzałka, włączenie dowolnego programu nie powoduje przebić) a nawet na płyte gazową (?!:?:?!) może po wynmianie programatora ten problem zniknie ale jeśli ktoś miałby jakikolwiek pomysł to czekam na podpowiedz
    a oto moj piekarnik:
    i mój problem

1 3
  • #3 06 Sty 2011 21:44
    peter falk
    Specjalista AGD

Czy konieczny jest nowy moduł?? A może pomoże gruntowne przeczyszczenie piekarnika? Opis usterki z gruntu niejasny :8 - prawdopodobnie zalane okolice przełącznika grzałek.

0
  • #4 07 Sty 2011 11:48
    kravand
    Poziom 2  

Temat jest o programatorze do kuchenki Mastercook o5erx (zaznaczony na zdjęciu czerwoną obwódką). Posiadam taką kuchnię, dlatego uznałem że się wtrące gdyż sam mam problem z tym zegarem. Podałem napięcie na wyświetlacz - działa, podejrzewam któryś element smd w obudowie AKO (charakterystyczny element firmy Diehl) , lub sam procesor diehl. Z opisu awarii w moim przypadku nie wynika że elektronika została zalana, jedynie następowały częste przerwy w dostawie prądu w instalacji a co za tym idzie konieczność ciągłego załączania zegara ze stanu OPEN przekaźnika poprzez wciśnięcie dwóch pierwszych z lewej przycisków. I tu właśnie pomiędzy tymi dwoma przyciskami jest zwarcie którego normalnie być nie powinno a po ścieżce dalej jest procesor ale pewny nie jestem czy to by coś dało.
    Na dzień dzisiejszy pozostaje albo zakup nowego modułu (link wyżej) bądź zwora styków zasilania z pominięciem zegara jak to ma miejsce w tej chwili.

0