Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z czujnikami parkowania

21 Lip 2010 18:45 3350 9
 • Poziom 28  
  Witam kupiłem do swojego passata czujniki parkowania crs-7500 jednak po zamontowaniu okazało się że po zamknięciu klapy bagażnika czujniki szaleją. Sprawdzałem je przed podłączeniem i wszystko było w porządku. Po zamontowaniu na otwartej klapie też wszystko działało normalnie. Po skończonym montażu pozbierałem graty, zamknąłem bagażnik i wtedy się zaczęły cyrki. Głośniczek wyje a na wyświetlaczu odległości wariują mimo że w okolicy auta nic nie ma. Co może być tego przyczyną?
 • Poziom 28  
  2 czujniki w przednim zderzaku, 4 w tylnym(jeszcze nigdy nie widziałem czujników w kalpie). Po zamknięciu klapy wariują także przednie czujniki.
 • Poziom 42  
  Niewłaściwie włączyłeś zasilanie - zamek klapy.
 • Poziom 28  
  Centralka czujników ma stałe zasilanie prosto z akumulatora plus dodatkowo masę i plus z lampki stopu. W jaki sposób zamek klapy wpływa na to?
 • Poziom 39  
  Sprawdź napięcia i masę przy zamkniętej klapie.
 • Poziom 28  
  Witam ponownie. Poprosiłem wujka o sprawdzenie instalacji(jest elektrykiem), ale o dziwo po podłączeniu wszystko działało normalnie. Jeżdżę już drugi dzień i nie ma żadnych problemów. Myślę nad podłączeniem zasilania pod jakiś włącznik i umieszczenie go w zasięgu ręki, bo denerwuje mnie to że włącza się za każdym hamowaniem.
 • Poziom 16  
  Witam

  Mam ten sam problem tylko, że z 8 czujnikami. Zamontowałem takie
  Dziwny problem z czujnikami parkowania

  Podłączyłem na początku tył i przez 2 - 3 miesiące było wszystko OK. A mam je zamontowane trochę w inny sposób niż standardowe mocowania. Obciąłem kołnierz czujnika tak aby tylko końcówka wystawała. Dopasowałem otwory w zderzaku i przykleiłem je na żywicę.
  Dziwny problem z czujnikami parkowania
  Dziwny problem z czujnikami parkowania

  Po pewnym czasie tył zaczął pokazywać różne wartości 0.0 - 0.4 i wszystkie symbole odległości na wyświetlaczu świeciły + buzzer. Dołączyłem ostatnio przód przy okazji resetując centralkę. Teraz 6 lub wszystkie świecą na maxa. Oczywiście testowane przy braku przeszkody. Odpiąłem wszystkie czujniki podpinając kolejno każdy z nich nic to nie dawało. Regulacja kubków ferytowych też nie pomogła. Zasilanie mam podpięte pod przewód w którym napięcie pojawia się po zapłonie, światła hamulcowe i wsteczne też są poprawnie podłączone. Masa do blachy. Centralka wygląda tak
  Dziwny problem z czujnikami parkowania Dziwny problem z czujnikami parkowania Dziwny problem z czujnikami parkowania

  U mnie nie ma różnicy czy klapa jest otwarta czy zamknięta. Wiem że to Made in China ale czy może da się coś z tym zrobić żeby działało?