Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 97r 1.6 8V przekładka z automatu na manual

21 Lip 2010 19:02 5234 6
  • Poziom 10  
    Witam.mam problem z moja Megane. zmieniłem wszystko co potrzebne do zmiany z automatycznej skrzyni na manualna. jest już normalna skrzynia manualna wszystko poskładane lecz samochód nie chce odpalić . nie załącza się rozrusznik . prawdopodobnie nie daje prądu ze stacyjki na rozrusznik. Co zrobić by działało.?? Czy potrzebna będzie zmiana komputera?? Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Ja w lagunie 3.0 automat przełożyłem do słownie wszystko z 2.0 manual łącznie z wiązką dawcą był angol. Najlepiej podpiąć Clipa i będziesz widział co działa a co nie. Wątpię w to by ktoś był wstanie ocenić online czy sterownik silnika podchodzi do manuala.
  • Poziom 36  
    Jeżeli problemem jest tylko:
    Cytat:
    nie daje prądu ze stacyjki na rozrusznik.
    to spróbuj zapalić "na pych". Jeśli boisz się o immo, to ono nie rusza rozrusznika.
  • Poziom 11  
    Koledzy rozrusznik w automacie dzisała na położeniu "P" i trzeba zrobić tzw. mostek. Ponadto o ile sie oriętuje konieczna jest wymiana koła zamachowego i czujnika zapłonu na odpowiedni narazie więcej niemoge napisać jestem w pracy
  • Poziom 10  
    Koło zamachowe wymieniłem na te od manuala czujnik położenia również i rozrusznik nawet nie pyknie,wyczytałem na necie ze trzeba zrobić zworkę w wtyczce od pozycjonometru tak żeby podać sterowanie na rozrusznik ale jak to zrobić nie wiem idę zaraz włożyć kompa od manuala jak coś się by zmieniło to napisze

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

po zmianie komputera z manuala nic się nie dzieje
  • Poziom 11  
    Witam rozumiem że nie kręci rozrusznik jeżeli tak to włącz zapłon i na na rozrusznik kabelkiem z akumulatora na na napięcie na konektor rozrusznika i wyeliminujesz resztę jak zapali i wtedy będziesz pewien że trzeba poszukać. Ja to bym znalazł wyjście z kostki zapłonu i podpiąć obejście bezpośrednio do rozrusznika. sterownik silnika powinien działać bez podmiany. Kolego a jaką miałeś skrzynie automatyczną bo ja właśnie mam problem z automatem w lagunie? Pozdrawiam powodzenia
  • Poziom 15  
    Jak rozwiązaliście sprawę z światłami cofania ? Mam taką megane 1.6 tylko kupiłem ją niedawno i okazało się, że jest po przekładce na skrzynię manualną. Nie ma przewodu do włącznika wstecznego, a przy lampach z tyłu są inne kolory przewodów niż na schemacie.

Tam gdzie jest światło cofania w lampie na przewodzie jest masa.

Jak to zrobić, żeby teraz świeciły mi światła cofania, skąd tam bierze się ta masa ?