Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka skrętka na zewnątrz?

21 Lip 2010 19:16 4022 8
  • Poziom 13  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy są takie rodzaje skrętki, która nie łamałaby się tak łatwo pod wpływem wyginania? Kolega się mnie pytał, bo ma jakąś wagę na dworze, do której za każdym razem musi podłączać kabel, a przez to żyły przewodu często mu pękają.

Bo zastosowanie skrętki żelowanej chyba nie miałoby większego sensu, bo powłoka ta chroni tylko kabel przed czynnikami zewnętrznymi, dobrze rozumiem?

Z góry dziękuję za pomoc ;)
  • Poziom 36  
    Skoro ma takie urządzenie do którego często musi podłączać kabel to oświeć go przypominając mu że wymyślono wszelkiego rodzaju wtyczki i gniazda {do wyboru, do koloru}.
  • Poziom 13  
    Na końcu skrętki ma wtyczkę, ale za każdym razem musi wyciągnąć kabel spod wagi (to jest duża waga, która służy do ważenia złomu) dlatego mimo wszystko zawsze w jakimś miejscu pęknie mu miedziany drucik.
    Faktycznie, chyba kabel sterowniczy to dobre rozwiązanie, ale czy w pracy wagi nie będą przeszkadzały zakłócenia? Bo ten kabel ma długość co najmniej kilku metrów.
  • Poziom 27  
    To niech na końcu kabla utnie wtyczkę i zaloży gniazdo. Potem juz tylko kawalek skretki linki i bedzie ok. W razie czego mozna wymienić 1m kabla a nie kilka metrow.
  • Poziom 16  
    Można zastosować skrętkę, która ma żyły wykonane w postaci linki.
  • Poziom 37  
    To nie może zrobić sobie jakoś po ludzku by nic nie wyciągać nie znam się na wagach ale wiele razy je widziałem i w czym problem poprowadzić na stałe kabel między wagą a urządzeniem liczącym nawet jeśli by były płyty betonowe jako podłoże to tarcze diamentową kupujesz za jakie 30-40 zł robisz szlic w szlic rurkę worek cementu zalewasz i już jest wszystko ok.
  • Poziom 13  
    W końcu kupiłem taką skrętkę.
    I jak na razie elegancko się spisuje, na pewno jest lepsza od "druta", jaki był poprzednio.
    Dziękuję za pomoc ;)