Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z połączeniem Neostrady.

Yo-Hass 21 Lip 2010 19:16 2006 15
  • #1 21 Lip 2010 19:16
    Yo-Hass
    Poziom 9  

Cześć! Od niedawna mam Neostrade i mam taki dziwny problem. Mój modem to ZTE ZXV10 W300, łacze sie za pomoca Wi-Fi. Moj problem polega na tym iz np. przy wlaczeniu komputera nie moge polaczyc sie z internetem. Pisze jedynie "pobieranie adresu sieciowego" i na tym koniec. Problem znika gdy włożę płytkę dostarczoną z modemem przy kroku konfiguracji polaczenia. Po wyjeciu plyty internet juz normalnie dziala. Jak zrobic zeby internet automatycznie mi sie laczyl od razu przy starcie i bez wkladania plytki?

0 15
  • #2 21 Lip 2010 19:46
    matekogon
    Poziom 22  

A czy przy instalacji wybrałeś instalację standard czy nie

0
  • #3 21 Lip 2010 20:10
    Yo-Hass
    Poziom 9  

Nie było żadnego wyboru. Można było tylko wybrać typ połączenia np. przez Ethernet czy Wi-Fi. Ja wybrałem to drugie.

0
  • #4 21 Lip 2010 21:36
    dinos83
    Poziom 33  

Umieść screeny z opcjami od routera logując się przez przeglądarkę.

0
  • #5 22 Lip 2010 10:25
    Yo-Hass
    Poziom 9  

Opcje routera ustawiłem za pomocą poradnika na stronie TP. Tam na pewno jest wszystko ok. Kurde nie wiem jak to powiedzieć, po prostu przy wlaczaniu kompa nie wlacza mi sie sam net, po prostu pisze brak polaczenia, dopiero po wlozeniu plyty i nocisnieciu autorunu nastepuje pobieranie adresu sieciowego i dopiero wtedy sie laczy. Wczoraj porbowalem np. internet przez konfiguracje Windowsa to mi pisalo ze system nie widzi certyfikatu :/ Aha dodam iz posiadam program Ralink ktory byl chyba dolaczony do karty Wifi.

0
  • #6 22 Lip 2010 16:04
    dinos83
    Poziom 33  

W programie od ralinka przedstaw "use windows wireless zero configuration".
    Skasuj profil sieci; stwórz nowy manualnie lub wyszukując; zaznacz żeby łączył się automatycznie.
    Jak nie pomoże umieść screeny z routera. Nie pomijając zakładki z DHCP.

0
  • #7 22 Lip 2010 17:20
    matekogon
    Poziom 22  

Kolego a mam pytanko do ciebie
    Czy komputer który podłączasz to stacjonarny czy laptop
    jak stacjonarny to korzystasz z adaptera wifi dostarczonego przez neostrade czy masz swój

0
  • #8 23 Lip 2010 12:20
    Yo-Hass
    Poziom 9  

To komputer stacjonarny, nie mam żadnego adaptera i żadnego nie dostalem :/

Za każdym razem gdy chce wlaczyc internet, musze wlaczac program EasyGuilder ktory jest dostarczony na plycie instalacyjnej Neostrady. Nie mam pojecie o co z tym chodzi.

A jak probowalem podlaczyc przez konfiguracje Windowsa to pisalo ze nie moze znalezc jakiego certyfikatu.

0
  • #9 24 Lip 2010 10:52
    matekogon
    Poziom 22  

A czy próbowałeś odinstalować to wszystko co od neostrady zainstalowałeś i ponowić instalację

0
  • #10 24 Lip 2010 11:19
    Yo-Hass
    Poziom 9  

Tak, jednak problem pozostaje taki sam :/
    Próbowałem coś połączyć przez Ralinka ale pisze mi ciągle że łącznośc ograniczona itd. albo ciągle jest pobieranie adresu sieciowego.

Aha, i jeszcze jedno, jak sprawdzałem na stronie neostrady, podczas konfiguracji poprzez wyświetlenie sieci bezprzewodowych (to w Windowsie) i wyszukaniu połączenia powinien wyskoczyć komunikat o tym iż sieć jest zabezpieczona i trzeba wpisać klucz. U mnie takie goczego nie bylo :/ I pisze po prostu ze siec ograniczona.

I jeszcze jedno. Podobno wiekszosc ludzi przy podlaczania Neostrady dostaje program dostepowy Neostrady TP dzieki ktoremu moze sie zalogowac do sieci. Ja takie programu nie dostalem :/

0
  • #11 24 Lip 2010 11:32
    matekogon
    Poziom 22  

Czy podczas instalacji wyskoczył ci komunikat że karta została skonfigurowana i czy następnie włączyłeś zasilanie w routerze i później wpisywałeś klucz dostępu

0
  • #12 24 Lip 2010 12:58
    Yo-Hass
    Poziom 9  

Tak, karta została skonfigurowana, wpisywałem klucze ktore sa na spodzie modemu.

0
  • #13 24 Lip 2010 14:01
    matekogon
    Poziom 22  

i po pisaniu klucza łączy ci się w tedy z netem czy nie

0
  • #14 24 Lip 2010 14:24
    Yo-Hass
    Poziom 9  

Tak jedynie poprzez EasyGuidera ktory jest na plycie Neostrady. Nigdzie indziej nie musialem wpisywac tego klucza. Mam pytanie odnosnie tego: jezeli mi pisze ze nie odnaleziono certyfikatu czyli moze trzeba gdzies wpisac ten klucz?

0
  • #15 24 Lip 2010 15:19
    matekogon
    Poziom 22  

Teoretycznie instalacja miała by być banalna i podłączenie też więc nie wydaje mi się że musiałbyś tak kombinować.Coś mi się wydaje że ci nie pomogę w taki sposób musiał bym mieć ten problem przed oczyma. Proponował bym ci zadzwonić na infolinię tp i powiedzieć że ci net nie działa jak nie włożysz płyty.I w tedy się dowiesz co jest nie tak albo powiedzą ci co ten program zmienia w ustawieniach i w tedy sobie zmienisz. Albo po prostu coś jest niedoinstalowane i nie pozwala ci się połączyć i tylko jak odpalasz z płyty to startuje. Dzwoń i zapytaj a jak coś będziesz wiedział to pisz może oni przybliżą w czym tkwi problem

0
  • #16 01 Sie 2010 20:44
    Yo-Hass
    Poziom 9  

Problem rozwiązany, podłączyłem wszystko przez kabel i działa :)

0