Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPRS T2 - potrzebuje drobnej porady

bartek-btw 21 Lip 2010 20:43 3045 15
  • #1 21 Lip 2010 20:43
    bartek-btw
    Poziom 11  

Witam, jak w temacie potrzebuje drobnej porady odnosnie modulu gprs t2.otóz sprawa wyglada nastepujaco. Integra 64 wraz z całym osprzetem i do tego gprs t2.wszystko działa ok, wysyła smsy testowe, załączam/wyłączam czuwanie smsem, dostaje sms o alaramie włamaniowym ale jest problem taki ze nie dostaje potwierdzenia załączenia i wyłączenia czuwania, ale jedno z wyjsc integry mam tak zaprogramowanie i połączone z wejsciem modułu.domyslam sie ze przyczyna moze byc brak kasy na karcie w module.ale jezeli załozymy ze kasa tam jest to gprs t2 zawsze powinien wyslac potwierdzenie czy moze sie jakos zawiesic??

0 15
  • #2 21 Lip 2010 21:53
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Kolego, wyjście typu potwierdzenie załączania/ wyłączania czuwania działa na takiej samej zasadzie jak syrenka w alarmie samochodowym. Po zazbrojeniu masz jedno piknięcie, po rozbrojeniu dwa. Dlatego też nie nadaje się do tego celu. Ty potrzebujesz wyjścia typu " zasilanie w czuwaniu", "wskaźnik czuwania", "wskaźnik czuwania wszystkiego" ewentualnie z odwróconą polaryzacją. Środki na koncie nie mają znaczenia - jeśli przychodzi sms przy alarmie powinien również przy załączaniu czuwania.

0
  • #3 22 Lip 2010 00:38
    luk9753
    Poziom 24  

Dokładnie załanczanie i wyłanczanie ( sygnalizacja) realizowana jest w formie impulsów tak że musisz użyć wyjść które na dłużej zmienią swój stan, czyli tak jak kolega piszę można to zrobić przez zasilanie w czuwaniu.

0
  • #4 22 Lip 2010 11:36
    slawko007
    Poziom 10  

koledzy a czy to powiadomienie o ktorym pisal kolega crunky jest tez mozliwe w zestawieniu versa10+gprs t2

0
  • #5 22 Lip 2010 12:23
    crunky

Jest możliwe, versa ma wyjście typu zasilanie w czuwaniu -> instrukcja programowania.

0
  • #6 22 Lip 2010 15:09
    luk9753
    Poziom 24  

Versa a tym bardziej integra mają już bardzo rozbudowany w porównaniu do płyt z serii CA zakres wyjść i ich funkcji i sposobie wyzwalania i zalezności wyzwalania dzięki temu, z odrobiną kreatywności i głowy można zrobić niemal całą automatykę domową.

0
  • #7 22 Lip 2010 18:33
    bartek-btw
    Poziom 11  

Wiecie co...ja na chwile obecną nie do konca pamietam ale w 90% wyjscie integry mam zaprogramowane jako "wzkaznik czuwania wszystkiego", ale jak to sprawdze na 100% to napisze, jezeli jednak tak bedzie czyli ten "wzkaznik czuwania...." to co wtedy probowac?zmienic opjce wyjscia?

0
  • #8 22 Lip 2010 18:52
    crunky

Konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety! Napisz co i jak masz skonfigurowane wtedy będziemy mogli coś pomóc, Teraz to wróżenie z fusów. Wskaźnik czuwania wszystkiego ma to do siebie że muszą być zazbrojone WSZYSTKIE przypisane strefy. Jeżeli jakaś strefa jest nie załączana wtedy nie zadziała.

0
  • #9 22 Lip 2010 19:09
    bartek-btw
    Poziom 11  

Wiec tak, sprawdzilem wszystko i wyjscie integry jest zaprogramowane jako "wzkaznik czuwania wszystkiego". W systemie jest tylko jedna strefa załączana hasłem/pilotem/smsem

0
  • #10 22 Lip 2010 21:54
    mcmab
    Poziom 1  

Ustaw wyjście jako wskaźnik czuwania typ 21 do tego przypisz do odpowiedniej strefy i po problemie.
    Co do podłączenia Versy i T2 to jest jak najbadziej możliwe

0
  • #11 22 Lip 2010 22:19
    bartek-btw
    Poziom 11  

mcmab - hehe tak jak napisales to tak mam zrobione wiec za duzo mi nie pomogles :)

0
  • #12 22 Lip 2010 22:39
    crunky

A moduł GPRS skonfigurowany? Zaprogramowany SMS przy naruszeniu i powrocie? Zaznaczone numery telefonów? Oprogramowane odpowiednio wejście?

0
  • #13 23 Lip 2010 08:20
    buszmen78
    Poziom 17  

wyjście ustaw jako "zasilanie w czuwaniu"
    "wskaźnik czuwania" nigdy nie chodzi mi poprawnie (integra, versa)

0
  • #14 23 Lip 2010 14:13
    crunky

buszmen78 napisał:
    wyjście ustaw jako "zasilanie w czuwaniu"
    "wskaźnik czuwania" nigdy nie chodzi mi poprawnie (integra, versa)

Nie widzę powodu dla którego wskaźnik czuwania miałby nie działać poprawnie. Sam tak programowałem i działało tak jak chciałem.

0
  • #15 23 Lip 2010 15:21
    bartek-btw
    Poziom 11  

Tak crunky, modul zaprogramowany, sms zaznaczony i numery telefonów wpisane.na początku przy pierwszym zał czuwania dostalem smsa potwierdzajacego załaczenie czuwania.ok,to sproboje z tym zasilaniem w czuwaniu i wtedy napisze czy cos sie zmienilo czy dalej jest tak samo.wielkie dzieki koledzy:)pozdrowienia

0
  • #16 28 Lip 2010 09:50
    boogie590
    Poziom 10  

Najprostszy sposób to podłączyć komputer do modułu GSM i patrzeć na stany wejść przy załączeniu i wyłączeniu czuwania centrali, jeśli stan danego wejścia w module się zmienia to pewnie kwestia złego zaprogramowania modułu bądź jego uszkodzenia.

0