Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-V500 (remote control out)

21 Lip 2010 21:25 3657 8
  • Poziom 17  
    Witam! Jeśli temat jest w złym dziale proszę moderatora o przeniesienie. Dawno temu zadałem podobne pytanie, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Może ktoś teraz udzieli mi informacji odnośnie wyjścia z tyłu tego wzmacniacza (remote control out) Do czego ono służy? W jaki sposób ono działa jaki sygnał wystawia o ile jakiś wystawia? Czy komuś kiedyś udało się w jakiś sposób wykorzystać je do załączenia innego sprzętu poprzez powiedzmy tranzystor z przekaźnikiem?
    Z góry dzięki za jakiekolwiek informację.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Gdy to wyjście połączysz z wejściem (oznaczonym: remote control in) w magnetofonie lub tunerze firmy TECHNICS to uzyskasz możliwość sterowania za pomocą jednego pilota całym zestawem. Wiele firm tak rozwiązuje zdalne sterowanie całym zestawem między innymi nasza DIORA w zestawach z serii 500 i 700. Prosto mówiąc: wzmacniacz odbiera rozkaz z pilota, sprawdza, czy to jest komenda dla niego, jeśli dla niego to sobie "wykonuje polecenie", jeśli nie, to poprzez to gniazdo wysyła do urządzeń zewnętrznych. Polecenia są zrozumiałe tylko dla urządzeń z jednej marki a czasami z jednego przedziału wiekowego w danej marce, nie możesz więc podpiąć bezpośrednio na przykład tunera SONY.
  • Poziom 16  
    To gniazdo służy do podłączenia urządzeń(CD, magnetofon, tuner) technicsa ze starszej serii aby sterować nimi za pomocą pilota dołączonego do wzmacniacza. Jednak jeśli reszta urządzeń jest z tej samej serii co podany wzmacniacz to to połączenie nie jest konieczne (przynajmniej w moim przypadku tak było) bo pozostałe urządzenia mają już wbudowany odbiornik podczerwieni i można nimi sterować bez podłączania ze wzmacniaczem.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator
    Tak jak koledzy mówili - przez podłączenie innego urządzenia do tego gniazda.
  • Poziom 21  
    W tym gnieździe nie występuje sygnał "włącz-wyłącz" tylko paczki przebiegów cyfrowych. Jeżeli jesteś w stanie przechwycić je i przetłumaczyć jakimś układem na to co Ci jest potrzebne, to jak najbardziej.Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Po wysłaniu polecenia pilotem dla urządzenia zewnętrznego.
  • Poziom 17  
    No i w sumie nie udało mi się wykorzystać tego wyjścia, a mój problem ostatecznie rozwiązałem w prostszy sposób, choć polegał na małej ingerencji w układ. Wyprowadziłem po prostu napięcie z przekaźnika załączającego układ poprzez rezystor na zewnatrz i za pomocą prostego układ z tranzoptorem, tranzystorem i przekaźnikiem wyłączam wszystko jednym kliknięciem :)
    Dzięki wszystkim za pomoc!