Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq NX9105 i czytnik kart pamięci

Rex92 21 Lip 2010 23:11 2556 6
  • #1 21 Lip 2010 23:11
    Rex92
    Poziom 8  

Witam, mam poważny problem z moim czytnikiem kart pamięci w laptopie HP Compaq NX9105. Wsadziłem do niego nieopatrznie kartę Memory Stick Pro Duo. Karta zadziałała i dało się z niej odczytać dane, ale niestety problem był przy jej wyciąganiu. Na Pomogłem sobie dwiema wsuwkami. Niestety, wkładane potem karty MicroSD wraz z adapterami SD nie chcą działać. Laptop ciągle stwierdza, że karta jest niesformatowana i pyta się, czy sformatować, po czym wyskakuje błąd, że nie można tego zrobić. Używam adaptera Kingston w kooperacji z kartą Sandiska 2GB. Nie mam pojęcia, czy czytnik jest uszkodzony, czy nie, zatem proszę o pomoc. Sterowniki mam zainstalowane.

0 6
  • #2 21 Lip 2010 23:19
    RAVLEW
    Poziom 18  

Sprawdzałeś czy karta działa na innym sprzęcie. W HP styki są robione z cienkich blaszek i może je zwarłeś wkładając te wsówki, oczywiście robiłeś ten manewr przy wyłączonym komputerze, odłączonym zasilaniu i wyjętej baterii? Jeżeli nie to masz problem niemały.

0
  • #3 21 Lip 2010 23:23
    Rex92
    Poziom 8  

spróbuję jeszcze wyprostować te blaszki, może faktycznie coś wygiąłem, bo musiałem użyć niezłej siły. Niby robiłem to bez zasilania, ale licho wie, może coś zszargałem. Że coś jest w czytniku, to komputer widzi, więc jest plus. niestety nie wiem, czy karty działały w czytniku przed całą akcją, bo nie wkładałem ich przed tym.

0
  • #4 30 Sie 2010 13:39
    majki811
    Poziom 2  

witam i przepraszam, że trochę z innej beczki ale
    mam pewien problem z hp compaq nx9105 po przeinstalowaniu systemu nie działają mi boczne przyciski regulacji głośności i wi- fi, pewnie brakuje jakiegoś sterownika ale nie wiem jakiego proszę o pomoc.

0
  • #6 30 Sie 2010 15:10
    majki811
    Poziom 2  

Pobrałem wszystkie sterowniki z tej strony, dalej nic nie pomaga może to problem z ustawieniami karty dźwiękowej.

0
  • #7 05 Paź 2010 10:32
    rafgerm
    Poziom 2  

Nie jestem pewien, ale u mnie wbudowany czytnik obsługuje karty SD max 1 GB, a przy tym jest potwornie wolny. Przy włożeniu większej karty efekt był identyczny jak opisałeś, czyli karta niesformatowana. Spróbuj z mniejszą kartą może zadziała ale i tak lepiej mieć taki maleńki czytnik USB do kart microSD - szybciej i wygodniej.
    Pozdrawiam

0