Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Funai NLC-3204AC dropy i przekłamania kolorów

bodzio1 21 Jul 2010 23:14 3530 6
    bodzio1
    Level 13  
    Witam serdecznie nabyłem ostatnio taki telewizor jak w temacie , jednak jest z nim poważny problem, a mianowicie obrazują to zdjęcia. Jak widać występują przekłamania na kolorach szczególnie odcienie czarnego, szarego , co dziwne usterkę tą można w 90% zniwelować dając większy kontrast jak i jasność, jednak jest to półśrodek ponieważ po takiej operacji, wiadomo obraz jest za jasny oraz ma za dużo kontrastu. Po zmniejszeniu aż do zera coraz bardziej wada jest widoczna. Co może być przyczyną takiej usterki ?? Dodam że sprzedawca poinformował mnie że zasilacz w tym LCD był naprawiany ?? ale słychać piszczenie zasilacza przetwornicy , czy może to zasilacz, a może pamięć lub coś innego, podobne objawy jakie znalazłem na forum to :

Link
    Link

zdjęcia :

Funai NLC-3204AC dropy i przekłamania kolorów Funai NLC-3204AC dropy i przekłamania kolorów Funai NLC-3204AC dropy i przekłamania kolorów

Od czego Panowie zacząć ?? Dodam że przez złącze VGA obraz jest dobry jednak gdy tylko załączę jakiś film to od razu widać te przebarwienia i nie da się tego w menu wyregulować (kontrast, jasność)

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi....
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    zasilacz w tym LCD był naprawiany ?? ale słychać piszczenie zasilacza przetwornicy , czy może to zasilacz, a może pamięć lub coś innego,

Funai NLC-3204AC dropy i przekłamania kolorów Hm, takie zapytanie kwalifikuje odpowiedzieć Tobie kol. > Nieś w serwis , jest to moim zdaniem jedyne <dobre> dla lcd i Ciebie rozwiązanie .
    Jedyny problem to ten ,że to Funai i mało kto to serwisuje

podpowiem tylko
    Funai NLC-3204AC
    matryca to słynna V320B1-L01 i jej kontroler T-con
    - jak uzyjesz opcji Szukaj (wpisz ) masz 18-postów do poczytania
    jeden mówi np. Dropy
    invertor do niej VIT70002.REV5 ( scalak OZ964 + polowe FDS4549 ) na 8-lamp
    zasilacz daje tylko +24V/8A i+5V St-by chiński wyrób - PSM192-240.
    zbudowany na trzech scalakach :TEA1552, N3856VG, L6562D (ukł.PFC)

L6562 Link
    bodzio1
    Level 13  
    Witam dzięki za odpowiedź, napięcie na zasilaczu zmierzone 23,7 V nie zmienia się, konektory matrycy wyczyszczone, taśmy sprawdzone przejście jest, poprawione luty pamięci na t-con. Niestety nic to nie dało. Obawiam się że może być to uszkodzenie logiki matrycy ??
    Pol-UK
    Level 29  
    Jak logika typu UD320 to na pewno leży ona. Pozdrawiam
    bodzio1
    Level 13  
    Witam serdecznie po dłuższej nieobecności T-con podstawiony na sprawny, niestety objawy nie ustąpiły, tak że można go wykluczyć.

Znalazłem temat z identycznymi objawami :

Link

Jak widzę telewizory są bliźniakami w środku mają wszytko to samo.

I pytanie gdzie dostać SAA7117AE/G bo podejrzewam że to będzie główny winowajca jednak nie wiem jak go sprawdzić ??

Niestety nigdzie nie widzę aby można go było kupić .

Może któryś z kolegów ma na sprzedaż ??
    bodzio1
    Level 13  
    I znowu pudło odpiąłem cały av board , podłączyłem sygnał na dvi i nadal to samo. Więc wynika że tylko mogą być dwie przyczyny albo uszkodzony main board albo matryca.

Co koledzy myślą o takiej usterce ??
    bodzio1
    Level 13  
    Witam serdecznie możemy zakończyć boje z tym TV.
    Usterka była w "zasięgu wzroku", a może i nie ?? Okazało się iż pamięć przy scalerze nie miała styku, reballing pomógł i teraz jest OK.

Pozdrawiam.....