Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips L6.2

24 Sty 2003 15:47 2581 14
  • Poziom 29  
    Chyba mam ostatnio brak weny twórczej,mam znów problem tym razem
    ze znanym chasis L6.2 Objaw: po włączeniu do sieci z głośnika słychać tylko brzęczenie o częstotliwości około 500Hz. Napięcie na kolektorze tranzystora linii - około 150V, na fonię idzie 8V, na tranzystor 7505 - 5V, a z jego emitera wychodzi 4.3V. W czasie wykonywania pomiarów odbiornik niespodziewanie „ożył” i działał zarówno w trybie pracy jak i na czuwaniu. I znów odbiornik za którymś razem się włączył, ale po około 10 minutach normalnej pracy zaczął poprzecznie strzępić obraz - 8 ÷ 10 razy na wysokości ekranu (więc znów 500Hz), tak, jak przy przewijaniu taśmy video 10 razy szybciej, ale bez śnieżących pasków, tylko regularne zygzaki o głębokości rzędu 2cm. Jednak dopóki pracował, brzęczenia nie było słychać. Wyłączony w tym stanie już się nie włączył, tylko brzęczał.
    (część tekstu zapożyczona z se)
  • Testo
  • Poziom 30  
    Wymień 7500 i 7501
  • Testo
  • Poziom 39  
    Temat L6.2 byl juz wiele razy omawiany.
    Co do tej usterki to mysle ze masz gdzies zimny lut na plycie lub uszkodzone elko i to gdzies we filtracji zasilania. :lol:
    Proponuje oscyloskop i troche pomiarow. :wink:
  • Poziom 30  
    Wpierwszej kolejności wymień jeszcze 7505 tj. BC337-25.
  • Poziom 29  
    Więc tak,tv jeszcze nie chodzi :( ,6-mcy temu był przezemnie robiony na upalony Bu.Wymieniłem,7505,7501,zenerki,kondki (elektrolity wszystkie również w module 110-robie to standardowo przy każdej naprawie).Niestety 7500 też nie zmieniło sytuacji,co do zimnych to pozostało przelutować smd(zaraz się zabieram za to).Jeszcze jedno przy obciążeniu na żarówce napięcia 9s i 8s wracają do normy, i w głośniku nic nie "buczy".Dzięki za wszelkie podpowiedzi i proszę o jeszcze a ja tymczasem idę go pogwałcić.
  • Poziom 30  
    Zobacz 390nF na module

• Poziom 24  
    Miałem takiego, sam ruszył choć miał problemy z +5V. Po misiącu wrócił znowu zaniżone +5V, uszkodzony R3500 w stabilizatorze +5.
  • Poziom 29  
    390nF,wykluczone(podmienione)!,wróce,zimne nawet na smd nie wchodzą w rachube,r 3500 sprswdze .dzieki za wszelkie sugestie.
  • Poziom 22  
    Przy naprawie philipsa należy wymieniać kit. Myślę , że powienieneś zacząć od początku i wymienić wszystkie półprzewodniki w zasilaczu nie sprawdzając je miernikiem cz są dobre cz złe.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Skoro na żarówce napięcia są OK - weź trafopowielacz na tester.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    ma byc bc337-40 w 5v wymien w sterowaniu linii bc368 UWAGA te tranzystory maja byc orginalne philipsa (napis ph) w przeciwnym razie kiszka z tego
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Kolego zaznaczyłem że tekst jest przepisany z "se" także nie może być nie ładnie.Poza tym u mnie pomogła wymnianka zenerki w zasilaczu z 12V na 15V(także z porad se) tak na marginesie to znów powtórze po innych kolegach że philips to na prawde szmelc,ładnie gra,ładnie zrobiony w środku,ale niedaj bóg bądź klientem kup se to a potem oddaj do naprawy.

ps. oczekuje przeprosin(dla Siwy %%)
  • Poziom 29  
    Hehe,znów mam takiego philipa i znów ten sam feler -prawie tzn. objawy od czsu do czasu wskakują na ekran i sobie buczy,ale włączyć się da zawsze ,od tego czasu philipów było sporo i jakoś było ok, wszystko wymienione ,a ten swoje (tzn widocznie nie wszystko-ale tracę cierpliwośc)
    Jeśli ktoś miał taką lub podobna usterkę to proszę o podzielenie się w jaki sposób ją usuną ,bo tu chyba nie ma jednej recepty na ten model.
  • Poziom 26  
    jeszcze jedna rzecz jeżeli głupieje 5v to sprawdż bezpiecznik 630ma 1502 lubi mieć 2omy lub go po prostu na chwile zewrzyj i sprawdz jak wtedy pracuje 57v