Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I 1,4 - mocne wibracje kierownicy i kokpitu

22 Lip 2010 03:01 6864 2
 • Poziom 10  
  Mam problem z wibrującym silnikiem. Nie ważne czy silnik jest ciepły, zimny czy letni. Drgania czuć na kierownicy, drążku zmiany biegów oraz w ogóle w całej kabinie. Są bardzo mocne. Dzieje się tak tylko na jałowym biegu. Jeżeli dosłownie delikatnie nacisnę pedał gazu to silnik się uspokaja, pracuje równomiernie i cicho. Zobaczyłem pod maskę i okazało się że rura łącząca blok silnika i filtr paliwa wysunęła się. Jest to tzw odma...chyba. Przy wkładaniu jej na miejsce zauważyłem ze ma dość zniszczona uszczelkę. Teraz autko działa trochę lepiej, albo tak mi się tylko wydaje. Chyba że to będzie co innego. Naczytałem się o wymianach poduszek itd. proszę o pomoc bo jest to strasznie uciążliwe, najbardziej w korkach. A i jeszcze jedno, nie znalazłem ani jednej odmy do renault megane I 1,4 na allegro, może ma jakaś inną nazwę?
  Dodaje obrazek silnika z zaznaczonym miejscem uszkodzonej...chyba uszczelki.
  Proszę o rade i pozdrawiam
  Renault Megane I 1,4 - mocne wibracje kierownicy i kokpitu
 • Poziom 39  
  Nie wygląda to na odmę a raczej na pobieranie ciepłego powietrza. I chyba nie może być przyczyną uciążliwych drgań całego pojazdu. Tego silnika nie znam wiec o szczegółach nie napiszę, ale proponuję wskoczyć na forum specjalistyczne Renault.
 • Poziom 27  
  To co opisujesz to miejsce pobierania ciepłego powietrza do układu zasysania powietrza przed filtrem. Odma silnika to inaczej odpowietrzenie skrzyni korbowej - i tutaj zdecydowanie nie to ma wpływu na takie drgania. Stawiałbym raczej na poduszki silnika a zwłaszcza na tę z góry po lewej stronie silnika - jak się nie mylę to poduszka olejowa no i nie jest ona wieczna. Czytając na forum renówek spece zalecają wymianę wszystkich poduszek żeby był spokój na dłużej.