Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw audio(amplituner+kolumny) do komputera ;)

xxtomekxxx 22 Lip 2010 11:43 2748 10
  • #1 22 Lip 2010 11:43
    xxtomekxxx
    Poziom 9  

Witam forumowiczów . :D

Zamierzam kupić sobie nowe głośniki do komputera, myślę nad Geniusami 6000 lub jakimś zestawem amplituner + kolumny 5.1 lub stereo. Zdecydowany jeszcze na nic nie jestem wiec proszę o propozycje takich zestawów ;)

Z góry dzięki :)

0 10
  • #2 22 Lip 2010 15:58
    DROPKICK
    Poziom 13  

Podaj jaką kwotę chcesz przeznaczyć na to, bo kupno głośników Geniusa za 400zł, a kupno wzmacniacza i kolumn stereo lub amplitunera i kolumn 5.1 to bardzo odmienne pułki cenowe.
    Oraz napisz do jakich celów będziesz używał tych głośników, bo na kompie można grać, oglądać filmy, oglądać TV, słuchać muzyki, wszystko to ma wielkie znaczenie.

0
  • #3 22 Lip 2010 17:41
    xxtomekxxx
    Poziom 9  

no wiec tak, na wydanie mam do 600 zł , jak by trzeba było dopłacić drobną sumkę dodatkowo to nie ma problemu ale trzymajmy się kwoty 600 zł ;)

Głośników używam ogólnie do muzyki i gier ale film tez czasami jakiś obejrzę.

0
  • #4 22 Lip 2010 18:48
    Pablo1964
    Moderator

Proponuję ograniczyć się do stereo z drugiej ręki. W tym budżecie rozsądnego 5.1 nie znajdziesz.

0
  • #6 22 Lip 2010 23:29
    DROPKICK
    Poziom 13  

Takiego wzmacniacza bym nie kupił osobiście.
    Wychodzi Ci tutaj cena 500zł prawie, ale to jest zestaw 5.0 musisz doliczyć jeszcze koszt Suba. Wzmacniacz na aukcji jest używany tak samo jak i kolumny. Tak jak napisał Pablo1964 w takich pieniądzach jak chcesz być zadowolony to lepiej kupić jakieś używane stereo.
    Co do tych głośników Geniusa to nie oczekiwał bym rewelacji, osłuchałem się wielu zestawów chcąc kupić mamie do TV bo wmontowane to porażka, no i niestety nic ciekawego nie ma w takiej cenie.

Jeżeli jednak zależy Ci na zestawie 5.1 do kompa to w niewiele większej kwocie dobrym rozwiązaniem będzie Logitech Z-5500:
    http://allegro.pl/item1153924164_logitech_z_5500_digital5_1_niesamowita_barwa_i_moc.html
    bardzo dobrze spisuje się do muzyki i filmów, lepszego sprzętu jeżeli chodzi o typowe głośniki komputerowe raczej nie znajdziesz.

0
  • #7 23 Lip 2010 11:45
    xxtomekxxx
    Poziom 9  

a do tych Logitechów oprócz 5.1 z kompa będę mógł podłączyć dekoder SAT ? czy tam jest tylko jedno źródło dźwięku do podłączenia ?

0
  • #8 23 Lip 2010 15:37
    DROPKICK
    Poziom 13  

Wejścia:
    Cyfrowe optyczne do odtwarzaczy DVD lub CD, PlayStation®2, Xbox®**
    Cyfrowe współosiowe do odtwarzaczy DVD lub CD albo komputerowych kart dźwiękowych (wymaga kabla współosiowego, sprzedawanego oddzielnie)
    6-kanałowe bezpośrednie (3 gniazda mini stereo) dla 2-, 4- lub 6-kanałowych komputerowych kart dźwiękowych ALBO
    6-kanałowe bezpośrednie (3 gniazda mini stereo) dla trzech źródeł dźwięku stereo, takich jak odtwarzacze CD i DVD, Playstation, Xbox albo 2-kanałowe komputerowe karty dźwiękowe (niektóre urządzenia mogą wymagać przejściówki mini stereo na podwójne złącze RCA, sprzedawanej oddzielnie)
    Analogowe mini stereo (na boku panelu sterowania) dla przenośnych odtwarzaczy CD, MP3 lub MiniDisc®

Wszystkie wejscia są w panelu sterującym, dekoder bez problemu podepniesz przez wejście optyczne (chyba że akurat nie masz takiego wyjścia w dekoderze) mało prawdopodobne ale lepiej się upewnić.

0
  • #9 23 Lip 2010 17:16
    xxtomekxxx
    Poziom 9  

wejście optyczne oczywiście mam ;] wiec problemu nie będzie ;)

0
  • #10 24 Lip 2010 19:48
    xxtomekxxx
    Poziom 9  

po wielu namysłach doszedłem do wniosku ze nie warto brać tego taniego 5.0 z amplitunerem z allegro , i zamówiłem sobie te Logitechy z-5500 . myślę ze będę zadowolony . a karta Creative X-Fi extreme audio wystarczy do nich ?

0
  • #11 19 Sty 2012 07:15
    Tiestorin
    Poziom 12  

Powiem Ci tak...
    Albo kupisz logitechy z-5500 w dobrym stanie albo uderzaj w głośniki stereo + wzmak ;) ta opcja będzie dla Ciebie korzystna ;)

0