Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytka drukowana smd a przewlekane - wartość elementów.

Usiu007 22 Lip 2010 11:48 1775 2
  • #1 22 Lip 2010 11:48
    Usiu007
    Poziom 13  

Witam,
    ostatnio wykonałem płytkę do multimetru z elfly (http://elfly.pl/multimetr/multimetr_DIP.htm) lecz płytkę znalazłem z elementami przewlekanymi.
    Wzór płytki smd: Płytka drukowana smd a przewlekane - wartość elementów.
    Wzór płytki przewlekanej:
    Schemat:

tutaj znalazłem zdjęcie już złożonej płytki przewlekanej:
    http://picasaweb.google.com/uszol90/Zasilacz#5243405436081429570

Problem tkwi w tym, że nie ma na wzorze płytki przewlekanej napisanych wartości elementów, patrząc na schemat, doszedłem do wniosku, że płytka przewlekana różni się od smd, mógłby mi ktoś napisac, jakich wartości elementów mam użyć aby ten multimetr działał?

0 2
  • #2 22 Lip 2010 12:15
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Usiu007 napisał:
    ...Problem tkwi w tym, że nie ma na wzorze płytki przewlekanej napisanych wartości elementów...
    Układ jest tak prosty że wystarczy odrobinka chęci żeby to poskładać.
    Usiu007 napisał:
    ...patrząc na schemat, doszedłem do wniosku, że płytka przewlekana różni się od smd...
    Jeżeli chodzi o rozmieszczenie elementów to jest to całkiem normalne że obie płytki się różnią.
    Usiu007 napisał:
    ...mógłby mi ktoś napisac, jakich wartości elementów mam użyć aby ten multimetr działał?...
    Tak w zasadzie to nie wiem o co Ci chodzi. Masz schemat z opisem elementów, to w czym problem.

0
  • #3 22 Lip 2010 12:33
    Usiu007
    Poziom 13  

Jestem początkującym elektronikiem, próbowałem dojść po ścieżkach, ale mi nie wychodzi. Dla doświadczonego elektronika jest to 2 min roboty, bardzo proszę o pomoc. :)

0