Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mIRC 7.22 - popularny klient IRC

cimlik 22 Lip 2010 13:55 1427 0
 • #1
  cimlik
  Poziom 14  
  mIRC 7.22 jest jednym z najbardziej popularnych klientów sieci IRC dostępnych na systemy operacyjne z rodziny Windows (95, 98, ME, NT, 2000, 2003, XP, Vista, 7). Jest również jednocześnie jedną z najdłużej rozwijanych aplikacji tego typu. Posiada pokaźny zasób funkcji, pozwalający swobodnie dyskutować na kanałach, a także nimi administrować. Funkcjonalność mIRC może być także rozbudowywana za pomocą wtyczek, udostępnianych przez wiernych użytkowników programu. Wśród nich są wszelakie boty administracyjne, odtwarzacze muzyczne, serwery.

  mIRC 7.22 cechuje się także praktycznym, czystym i dobrze przemyślanym interfejsem. Do dyspozycji autor oddał przyzwoity menadżer ulubionych i odwiedzanych kanałów, klienta transferów, połączenia szyfrowane SSL, obsługę serwerów proxy, wyświetlanie znaków za pomocą kodowania UTF-8, możliwość konfiguracji właściwie dowolnego aspektu działania mIRC. Co ciekawe, dostępny jest również język skryptowy, umożliwiający automatyzację działań na serwerach.

  mIRC 7.22 dostępny w angielskiej wersji językowej, rozpowszechniany na zasadach licencji shareware. Na polskich stronach można znaleźć sporą liczbę skryptów, dodatków, poradników. Warto zapoznać się z tymi materiałami przed rozpoczęciem na dobre użytkowania.

  Wersja testowa omawianego programu pozwala na jego uzytkowanie przez 30 dni. Po tym czasie niezbędny będzie jego zakup, aby móc z niego dalej korzystać.

  Oficjalna witryna aplikacji: http://www.mirc.com