Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosh WFB 1604 zaklinowane pokrętło od filtra (pompy)

Kartagina 22 Lip 2010 14:50 5391 3
 • #1 22 Lip 2010 14:50
  Kartagina
  Poziom 2  

  Dzień dobry,

  Chciałam wyczyścić filtr w pralce (woda przy pralce po praniu), pokrętło od pompy jest wykonane z plastiku i gumowego przedłużenia (umożliwiającego wypływ wody do naczynia). Plastik i guma są tak zaciśnięte, że nie można odkręcić korka. Próbował to zrobić także mój partner, podważaliśmy pokrętło, ale nie da się go odkręcić. Sprawdziłam w instrukcji, nie trzeba przy tym odkręcać pobocznych śrubek, choć i w ten sposób próbowaliśmy. Czy mogę to zostawić w ten sposób i po prostu wycierać wodę koło pralki po praniu? Czy nie jest to na dłuższą metę niebezpieczne?

  Pozdrawiam,

  Marta

  0 3
 • #2 22 Lip 2010 14:57
  virusup
  Poziom 12  

  Raczej niebezpieczne to nie jest. Ja miałem też taki przypadek ale się zeźliłem i odkręciłem na siłę kombinerkami. Proponuje to samo.
  PS. nie odpowiadam za skutki...

  0
 • #3 22 Lip 2010 16:39
  sujka5
  Poziom 26  

  nie słuchaj kolegi poprzednika
  proponuję zdemontować pompę lub sam silnik (zależy co będzie ci wygodniejsze ) ale generalnie musisz rozkręcić pompę na 2 części i powyciągać to co blokuje tobie wkład filtra ....
  ps.nic na siłę wszystko łatwo połamać a potem szkoda kasy....

  0
 • #4 22 Lip 2010 16:45
  Kartagina
  Poziom 2  

  Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.
  Zanim doszła druga, poleciałam do pralki z dwama kombinerkami, trochę zgrzytało, ale udało się ze szczęśliwym zakończeniem. Korek się okręcił, wyczyściłam filtr i zamknęłam go także kombinerkami, ponieważ samą ręką wydawał się być nieszczelny. Teraz pralka pracuje i po praniu będę widziała, czy to wina filtra, czy szukać przyczyny gdzie indziej:)
  Pozdrawiam

  0