Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini telewizorek CASIO TV-740 - podłączenie wizji

22 Lip 2010 16:56 1896 9
  • Poziom 15  
    Witam,
    czy istnieje możliwość podłączenie wizji (np. z kamery do monitoringu) do mini telewizorków które nie posiadają wejścia chinch? np. Casio TV-740
    pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Napisz jakie inne wejścia posiada ten telewizor.
  • Poziom 43  
    Tak, istnieje. Na ogół, w prostych konstrukcjach, bo nie zawsze ma to sens. Trzeba tylko mieć odpowiednią wiedzę, schemat najlepiej dodatkowo i smykałkę, aby to ładnie wykonać.

A zdania zaczyna się wielką literą.
  • Poziom 15  
    Wykonałem noktowizor który miał się ukazać na DIY, jest on oparty na promienniku podczerwieni 2x 1W, kamerze czarno białej z wyjętym filtrem podczerwieni i wizjerem z kamery. Wszystko działa idealnie, tyle że układ bez włączonego promiennika pobiera prawie pół ampera. Myślę że gdybym do tej konstrukcji zastosował właśnie taki telewizorek zamiast wizjera, to pobór prądu byłby mniejszy a urządzenie stało by się bardziej mobilne.
    pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Cytat:
    Wszystko działa idealnie, tyle że układ bez włączonego promiennika pobiera prawie pół ampera.

Z czego pobiera 0.5A ? bo jeśli z bateryki 1.5V to jest to zaledwie 0.75W. Natomiast jeśli z akumulatora 12V to mamy 6W. Precyzyjniej kolego precyzyjniej, energia nie bierze się z kosmosu....
  • Poziom 43  
    No nie wiem, nie sądzę. A jeśli nawet, to niewiele.
    Te maluchy miały średni pobór 2,5 - 3,5W przy zasilaniu 6V.
    A przecież wybebeszyć go ze wszystkiego, zostawiając tylko tor wizyjny, chyba byłoby bez sensu.
  • Poziom 26  
    tak, da sie, zrób zdjęcie płytki, a ci zaznacze, gdzie podłączyć, odetnij sygnał z filtru pułapki przed dekoderem koloru, a tam wepnij sygnał zewnętrzny (na tranzystor wzmacniający sygnał dla dekodera koloru)
  • Poziom 36  
    A ja tak z ciekawości - nie da się użyć do tego modulatora rf?
  • Poziom 26  
    da się, to dobry pomysł, lepiej to zastosować niż ingerować do wnętrza tv