Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BSA Netia i problemy z gubieniem synchronizacji

neonn 22 Jul 2010 17:13 1152 2
 • #1
  neonn
  Level 12  
  Mam BSA Netia 1Mb/s. Czytałem na blogu Netii, ze w mojej miejscowości jest już LLU, ale przełączają stopniowo. Mniejsza o to.
  Problemem jest częste zrywanie synchronizacji - głównie w godzinach wieczornych, nocnych, nad ranem i w czasie deszczu.
  W ciągu dnia mam parametry - SNR 31, Tłumienie - 20. I tak potrafią się trzymać stabilnie cały dzień. Później zmieniają się. SNR leci nawet do 1-2, tłumienie wzrasta od 50-100. I wtedy pojawiają się też tysiące błędów CRC. Całą instalację w domu wymieniłem, bo tak sugerowali mi jakiś czas temu technicy.
  Co mogę z tym zrobić?
  Mam sposób na chwilową poprawę tego. Kiedy parametry spadną, to restart modemu nic nie daje. Wyłączam go i włączam i dalej rozłącza co minutę. Wtedy zwieram na ułamek sekundy kabel telefoniczny, podłączam do modemu i znów mam wyjściowe parametry - SNR 31 i tłumienie 20. Do centrali mam mniej niż 1km. W domu jest jeden telefon - oczywiście przed nim sprawny filtr. Kiedy te parametry spadają, w słuchawce telefonu słychać trzaski.
  Czy to wina słabego kabla? Jak zmusić Netię/TP do wymiany?
  Gdy ostatnio byli technicy, to akurat parametry były dobre i powiedzieli, że nie widzą problemu. A ja wieczorem mam kilka minut internetu i znów reset...
 • #2
  11111olo
  Level 42  
  Zgłoś uszkodzenie i dzwoń do skutku. Niestety TePSA jest bardzo uparta i ciężko u nich coś wyegzekwować choć mi sie udało 2 Mb na 3,5km linii choć niby się nie dało ;)
 • #3
  piterus99
  Level 43  
  Quote:
  Kiedy te parametry spadają, w słuchawce telefonu słychać trzaski.

  I tego się głównie trzymaj - uporczywe, systematyczne trzaski uniemożliwiające rozmowy. I wtedy się ruszą, dla nich Internet to jeszcze dobro luksusuowe