Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie umiem włączyć piecyka Termet Termaq

tGirl 22 Jul 2010 18:14 20937 2
    tGirl
    Level 2  
    Błagam o pomoc. Jako kobieta mam problem natury technicznej. Posiadam piecyk Termet Termaq-taki z dwoma pokrętłami, świeczka zapalana piezoelektrykiem za pomocą pokrętła. Mam go od 5 lat i raz go wyłączalam dwa lata temu, bo robili coroczne sprawdzanie instalacji gazowej, ja miałam ulot przy liczniku, wymienili licznik, po odkręceniu gazu z pół dnia męczyłam się, żeby zapalić iskrę, ale się udało. Dziś wymieniali na zewnątrz rury instalacji gazowej i znów musiałam wyłączyć piecyk. Teraz nie moge go włączyć. Włączało się go za pomocą lewego pokrętła, trzeba było przycisnąć, przekręcić, aby iskra zapaliła świeczkę i na wciśniętym pokrętle trzymać około minuty, po czym puścić i świeczka się paliła. Niestety walcze znowu pół dnia z tym piecykiem i nie chce się zapalić. Za 20-tym razem piezoelektryk odpali świeczkę, czekam 3 minuty, 5 minut, ostatnio nawet 10, aż mam już odciski na palcach, odkręcałam nawet ciepłą wodę przy wciśniętym pokrętle, ale jak tylko puszczę, to świeczka gaśnie. Co robię źle, albo co mogę zrobić?
    narkoholik
    Level 30  
    Możliwe że to problem z termoparą. U mnie bywa podobnie i w wielofunkcyjnym wystarczyło zetrzeć nagar z końcówki termopary ( pręt nad płomieniem). Z zapalaniem podobny problem ale te regulacje wymagaja wiedzy lub wprawy.

Elektromagnes utrzymujący płomień świeczki raczej działa skoro wcześniej "trzymał" . Jestem niestety laikiem który naprawił tylko parę sztuk w domu więc może jakis fachowiec coś doradzi a na pewno ŻEBY SAMEMU PRZY GAZIE NIE GRZEBAĆ.
    Czasami przyczyną jest niskie ciśnienie lub zapowietrzona instalacja.
    tGirl
    Level 2  
    właśnie zadzwoniłam do serwisanta, za kasę to każdy przyjdzie i zobacze, co powie, bo już mam dosyć tego junkersa. Podejrzewam, że może nie nagrzewa się tam coś, co ma się ngrzewać, a ja nie umiem nawet obudowy zdjąć.

Już po wizycie. Było tam w środku brudno i zapchane, pan przedmuchał rurką, wyregulował i zapala za każdym razem. 10 min pracy i 50zł. Też bym tak chciała zarabiać :))