Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie umiem włączyć piecyka Termet Termaq

22 Lip 2010 18:14 17223 2
  • Poziom 2  
    Błagam o pomoc. Jako kobieta mam problem natury technicznej. Posiadam piecyk Termet Termaq-taki z dwoma pokrętłami, świeczka zapalana piezoelektrykiem za pomocą pokrętła. Mam go od 5 lat i raz go wyłączalam dwa lata temu, bo robili coroczne sprawdzanie instalacji gazowej, ja miałam ulot przy liczniku, wymienili licznik, po odkręceniu gazu z pół dnia męczyłam się, żeby zapalić iskrę, ale się udało. Dziś wymieniali na zewnątrz rury instalacji gazowej i znów musiałam wyłączyć piecyk. Teraz nie moge go włączyć. Włączało się go za pomocą lewego pokrętła, trzeba było przycisnąć, przekręcić, aby iskra zapaliła świeczkę i na wciśniętym pokrętle trzymać około minuty, po czym puścić i świeczka się paliła. Niestety walcze znowu pół dnia z tym piecykiem i nie chce się zapalić. Za 20-tym razem piezoelektryk odpali świeczkę, czekam 3 minuty, 5 minut, ostatnio nawet 10, aż mam już odciski na palcach, odkręcałam nawet ciepłą wodę przy wciśniętym pokrętle, ale jak tylko puszczę, to świeczka gaśnie. Co robię źle, albo co mogę zrobić?
  • Poziom 30  
    Możliwe że to problem z termoparą. U mnie bywa podobnie i w wielofunkcyjnym wystarczyło zetrzeć nagar z końcówki termopary ( pręt nad płomieniem). Z zapalaniem podobny problem ale te regulacje wymagaja wiedzy lub wprawy.

Elektromagnes utrzymujący płomień świeczki raczej działa skoro wcześniej "trzymał" . Jestem niestety laikiem który naprawił tylko parę sztuk w domu więc może jakis fachowiec coś doradzi a na pewno ŻEBY SAMEMU PRZY GAZIE NIE GRZEBAĆ.
    Czasami przyczyną jest niskie ciśnienie lub zapowietrzona instalacja.
  • Poziom 2  
    właśnie zadzwoniłam do serwisanta, za kasę to każdy przyjdzie i zobacze, co powie, bo już mam dosyć tego junkersa. Podejrzewam, że może nie nagrzewa się tam coś, co ma się ngrzewać, a ja nie umiem nawet obudowy zdjąć.

Już po wizycie. Było tam w środku brudno i zapchane, pan przedmuchał rurką, wyregulował i zapala za każdym razem. 10 min pracy i 50zł. Też bym tak chciała zarabiać :))