Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil 200a jaki model lepszy??

Zagór 22 Lip 2010 19:18 2007 17
  • #1 22 Lip 2010 19:18
    Zagór
    Poziom 19  

Witam
    Pewnie zastanawiam się nad kupnem subwoofera aktywnego Tonsil 200 A lecz zastanawia mnie jaka jest różnica pomiędzy tym modelem co ma z przodu pokrętła a tym co ich niema z przodu??
    Czy to jest różnica z tego powodu że nowszy model postanowił ułatwić życie i zrobiono pokrętła z przodu??
    I czy jest różnica jakaś jeszcze??
    Np czy moc itp jest taka sama w obydwu??

0 17
  • #2 24 Lip 2010 14:23
    Zagór
    Poziom 19  

I chcę zapytać jeszcze o wady tego modelu...
    Bo wszystko ma wady więc słucham??
    Może gdy za głośno się zrobi to z Br jest ''świst'' powietrza??
    Albo panel wzmacniacza za mocno się grzeje??
    Albo coś innego??

0
  • #3 24 Lip 2010 14:49
    globus1987
    Poziom 29  

A po co ci ten subwoofer bo chyba nie zamierzasz nim podpierać dwie sztuki 32 centymetrowych gdn w 15m2?.

0
  • #4 24 Lip 2010 14:57
    Zagór
    Poziom 19  

Wiem jestem głupi ale mi zawsze mało
    Wysokich tonów nie mogę wzmocnić bo niby jak?? To dolne chcę...
    Bo myślałem nad wzmacniaczem większym ale powiedz mi bo jest tak że przy tym wzmacniaczu nie wyciągnę z kolumn za dużo a przy większym wyciągnę więcej ??
    Bo te kolumny mają niby 180 w rms a tak serio ile??
    Może się orientujesz bo jesteś na forum dosyć długo i się znasz to może ktoś kiedyś pisał o nich dokładnie i może sprawdzał jakimiś miernikami ile maja rms??
    Jestem tylko człowiekiem więc chce więcej i więcej więc zrozum moje pytania bo wcześniej już pytałem o podobne rzeczy to moje tematy były kasowane ;/

0
  • #5 24 Lip 2010 15:01
    dark-
    Poziom 20  

Subwoofery Tonsil to nie jest dobry pomysł.. Z oryginalnych nie wyciągniesz za dużo.. Czy w grę wchodzi DIY? Bo to by było lepsze rozwiązanie. Ale sądzę to samo co kolega globus1987..

0
  • #6 24 Lip 2010 15:11
    Zagór
    Poziom 19  

Myślałem nad diy i nad tymi głośnikami co siedzą w Zeusach albo nad Stxem takim żółto czarnym to często robią je w subwooferach diy al ich niema na stronie stxów ale wiesz ja nie bawiłem się nigdy więc lepiej nie ryzykować żeby nie tracić kasy chyba żeby ktoś mi zrobił tanim kosztem bo np zrobienie kolumny ile kosztuje?? Bo głośnik to jakieś chyba niecałe 200 zł i wzmacniacz panel jakiś dobry nie drogi ile kosztuje??
    A zwrotnica itp??

Dodano po 4 [minuty]:

STX-GDN-27-300-4-SS ten oto model mnie interesuje ostatnio na allegro była skrzynia ładna i w ogóle i na takich 2 głośnikach za 400 zł ale co z tego jak to była pasywna ale i tak warta grzechu bo 400 zł i do tego panel wzmacniacza ale pewnie grzmiało by na całe osiedle......

0
  • #7 24 Lip 2010 15:12
    globus1987
    Poziom 29  

Co do tego jaka jest prawdziwa moc tych głośników tego nie powiem bo nie widziałem nigdy , żeby ktoś robił pomiary tych kolumn jako, że stx dość rzetelnie podaje moc swoich głośników myślę iż ta moc jest możliwa . Czy one przyjmą tak dużą moc to zależy od tego jaka tam jest zwrotnica użyta i czy w ogóle jest bo stare produkty stx nie cieszą się dobrą jakością wykonania czego nie można powiedzieć o nowych.

1.Jak masz rozmieszczone te kolumny czy stoją na podłodze czy na czymś. Dobrze było by abyś zrobił zdjęcia pokoju i tego jak są ustawione w nim kolumny.
    2. Przydały by się zdjęcia z wnętrza kolumn będzie można ocenić czy ta zwrotnica jeśli taka oprócz kondensatora na wysoki występuje.
    3. Myślę, że duży problem występuje w akustyce pokoju, a to dlatego iż te kolumny zalecał bym do większego pomieszczenia niż twoje i mogą się dusić.
    4. Subwoofer tu nie pomoże zobacz dwa głośniki niskotonowe 32cm pomyśl jak duży mocy i skuteczny musiał by byc aby nie został zagłuszony przez twoje kolumny.
    4. Jaki masz wzmacniacz do tych kolumn i jaką moc posiada przy 8ohm,
    5. Co służy jako źródło dźwięku u ciebie cd, komputer a może jeszcze coś innego?.
    6. Czyli problemem jest to iż kolumny są za cichę tak za mało sopranów czy basu czy jednego i drugiego?.

Zależy w ogóle ci na jakości czyt tylko na tym, żeby zrobić jak największą dyskotekę na osiedlu?.

0
  • #8 24 Lip 2010 15:25
    Zagór
    Poziom 19  

pokój mam jak wspomniałem niecałe 12m2 i jest prostokątny a kolumny stoją na parapecie bo jest masywny gdzieś metr od ziemi przy samej ścianie jakieś po pół metra od bocznych ścian...
    Jak słucham muzyki cicho to słucham bass na max ale jak głośno to bas wyłączam i podbicie też wyłączam i wtedy jest super dźwięk ale brakuje takiego mocnego basu żeby trzęsło i myślałem że wtedy pasowałbym subwoofer ale wiem że może zagłuszać;/
    Wzmacniacz to Technics su 810 jego moc piszą niby 80 -100 na kanał a z tego co sie doczytałem to jakieś około 50 rms przy 8 ohm..... A źródło dźwięku to odtwarzacz technics sl-pg420a

Dodano po 3 [minuty]:

Zależy mi na wszystkim czyli tak:
    Dźwięk z tych kolumn mi się podoba bo jest wyraźny i mocny nawet przy takim słabym wzmacniaczu ale basu mi brakuje może temu że woofery grają całym pasmem??

0
  • #9 24 Lip 2010 15:30
    globus1987
    Poziom 29  

Jak masz takie kolumny na parapecie nie ważne jakim i w pokoju o powierzchni 12m2 to nic dziwnego, ze nie gra to jak powinno ostatni raz napisze sprzedaj to bo nie nadaję się to do takiego pomieszczenia. Kolejne takie tematy uznam za zaśmiecanie forum bo ile można o tym samym pisać dostałeś już chyba ze 100 odp we wszystkich tematach a it ak nie potrafisz tego zrozumieć. Kolejne takie tematy i ciągnięcie tego dalej będę raportował do moderatora bo to już zaczyna być irytujące.

0
  • #12 24 Lip 2010 15:46
    Zagór
    Poziom 19  

hmmmm dajmy na to co byś polecił do 1000 zł na same kolumny i żeby wiesz miało moc i dobry dźwięk a nie że np jakieś małe monitorki co mają moc dźwięk ładny ale nie mają uderzenia....

0
  • #13 24 Lip 2010 15:48
    globus1987
    Poziom 29  

Do 700zł kupisz to: http://allegro.pl/item1148501552_diy_kolumny_sph176_g20sc.html

Zagra to o wiele lepiej możesz być pewien może dyskotetki na tym nie zrobisz ale cicho tez nie będzie ale poznasz wreszcie takie coś jek średnica w muzyce czy chociażby normalne nie sypiące piachem wysokie tony i szybki nie ciągnący się bas. Pamiętam jak słyszałem w swoim 15m2 pokoju altony 110 a później kolumny na 2x 15arn i visatonie sc10n uznałem że lepiej to gra w tym pokoju niż te 30cm gdny tonsila. Basu może nie było więcej ale był po prostu lepszy nieraz mi się wydawało że wcale nie jest go dużo mniej. A to dlatego iż w takim mały pokoju nie usłyszymy takich kolumn tak dobrze jak np. w 25m2 po prostu jest za mały.

A jeśli nie to to na tym:

http://allegro.pl/item1139467727_kolumny_diy_troj_drozne_stx.html

W takim pokoju już na prawdę poszalejesz. Tu masz porządną zwrotnicę i zagra to na pewno dużo lepiej bez takich podbarwień i mulenia. Byłbyś na pewno zadowolony choć na moje oko i ucho te pierwsze były by odpowiednie do twojego pokoju. Pamiętaj nie jest ważna tylko średnica głośnika niskotonowego ale jego jakość wykonania bo te co masz to są bardzo lichutkie dlatego pomimo średnicy nie oferują ani świetnego zejścia ani dynamiki jaką powinien mieć taki przetwornik . Ja mam 18cm stx awx w 15m2 i basu jest na prawdę pod dostatkiem sądzę, że zdziwił byś się tak jak ja kiedy usłyszałem 2x arn + sc10n.

0
  • #14 24 Lip 2010 17:19
    Zagór
    Poziom 19  

No właśnie o to chodzi bo mieszkam w takiej miejscowości że do najbliższego punktu z w miarę dobrymi kolumnami mam 80 km i to jak byłem tak to niema rewelacji więc wiadomo nie słyszałem nigdy dobrych kolumn a u mnie znajomi maja takie uszy że im wieża co ma z 15 rms kiepskiego dźwięku to im wystarcza i się podniecają więc powiem jeszcze raz że nie mam żadnego porównania.....
    A jak jest z kolumnami np Jamo nie pamiętam modelu ale cena około 1000 zł i to jest coś takiego co Ty podałeś tylko że z boku kolumny jest woofer??
    I takie dobrze grają??
    Czy to tylko pozory??

0
  • #15 24 Lip 2010 22:17
    globus1987
    Poziom 29  

Jakość z tego średnia i nie nadaję się to do takiego pokoju jak twój. Ale rozumiem , że to co podąłem nie odpowiada ci bo nie widzisz tam 30cm głośnika a dla ciebie liczy sie tylko Bass jak ty to piszesz.

0
  • #16 24 Lip 2010 22:29
    Zagór
    Poziom 19  

Nie do końca jest tak jak piszesz....
    Po prostu powiem tak ciężko jest zmienić kolumny bo mało ludzi jest takich żeby kupić np moje kolumny bo żałują kasy więc chcę je wzmocnić i pomyślałem np a jakbym zrobił subwoofer aktywny np na głośniki gdn-38-550-AE lub coś podobnego i powiedz mi miało by to sens?? Wiadomo nie używałbym tego w domu za dużo ale gdzieś w większych pomieszczeniach....
    I jaki panel wzmacniacza do tego mógłby być dobry??
    I jest jakaś strona z takimi panelami do subwooferów??
    Bo na all**** znalazłem tlyko jeden Tonsila za 229 zł

0
  • #17 24 Lip 2010 22:32
    globus1987
    Poziom 29  

CHłopie chyba nie masz pojęcia do jakich zastosowań jest głośnik który podajesz i czym go trzeba zasilać zastanów się konkretnie bo bez obrazy coś jest z tobą nie halo.

http://allegro.pl/item1162721574_subbas_aktywny_1200w_rms_xba_18_hk_audio.html

To powinno być lepsze bo na 12m2 ten stx może być za słaby i może być za mało bassu przecież to domowy lichutki głośnik. Robisz sobie żarty więc ja także więc proszę zakończ ten temat i przestań zakładać co tydzień nowe jeszcze głupsze.

0
  • #18 25 Lip 2010 08:27
    Zagór
    Poziom 19  

Praktycznie w każdym poście jest coś takiego że odechciewa się pisać ale chciałem to ciągnąći coś się dowiedzieć ale patrzę że tu o to ciężko.....

0