Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod tylnego czujnika ABS w VW Passat b4; 1,8 B;95r

22 Lip 2010 20:27 4981 21
  • Poziom 15  
    Witam Serdecznie!
    Jak w temacie czy jest ktoś kto mógłby udzielić mi informacji na temat jaki będzie kod prawego tylnego czujnika ABS w VW Passacie b4; 1995 rok; 1,8 B?
    Ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji.
  • Moderator Samochody
    Jeśli chodzi o nr OE to "191 927 807 D".
    Zerknąłem przy okazji na allegro co z tego mają i połowa jest źle opisana, więc nie zdziw się jak kupisz nie taki.
  • Poziom 15  
    No właśnie zamierzałem kupić na allegro, ale dzięki za ostrzeżenie. Chyba się najpierw pofatyguje i wyciągnę stary na wzór. Bo każdy sprzedawca twierdził o każdym, "tak ten będzie pasował". A nigdzie niemożna znaleźć numeru a jak zapytałem w sklepie to typek powalił mnie sumą 500zł, a jak grzecznie poprosiłem o numer czujnika, który tam ma to się jeszcze rozejrzę. To zamknął książkę i mnie ol.....ł. Gdyby nie ta lada, to bym mu ją chyba do gardła wepchnął.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    To mogę podpowiedzieć co do wyglądu, długość przewodu około 120cm i prostokątny koniec czujnika.
    Te 500zł to lekkie przegięcie, oryginalny ATE około 200zł kosztuje.
  • Poziom 15  
    Najpierw byłem w sklepie. I to niejednym nawet. Nie jestem nerwowy ale chamstwa nienawidzę i uważam, że trzeba je tępić. Allegro niej est dla mnie wykładnikiem ale może zaprzeczysz drogi kolego OWIK, że tam uda się kupić zamienniki tych samych firm co w sklepach za połowę ceny. Sklepy narzucają do 100% marży w niektórych przypadkach.
    Dzięki kolego OCIZ. A jest to ta gładka końcówka tak? Ponieważ występują jeszcze takie "porowkowane" :) też to nazwałem.
  • Poziom 15  
    U mnie wtyczka ta pod siedzeniem jest inna prostokątna ale może to tylko szczegół.
  • Moderator Samochody
    Prostokątne to miały chyba tylko nowsze, od 96r.
  • Poziom 15  
    Tego nie jestem w stanie powiedzieć ale na pewno mam prostokątną wtyczkę. Może nowszy system jest w tym aucie.
  • Moderator Samochody
    Te nowsze z prostokątną wtyką to "3A0 927 807".
  • Poziom 15  
    OK zgadzam się i rozumiem. Ale W firmowym czujniku powiedzmy firmy bosch- będzie lepsze wykonanie( co coraz rzadziej się im zdarza), będzie lepsze spasowanie, będzie 10 razy droższy ale parametry i tak musi mieć takie same co ta chińszczyzna- prawda? Zresztą już nawet takie marki jak wspomniany bosch produkują między innymi w Indiach. Ja zapytałem tylko i wyłącznie o numer jaki posiada/ nosi czujnik oryginalny. Nie chcąc wchodzić właśnie w dywagację firma czy cena. Ponieważ jest to temat rzeka. Każdy ma swoje argumenty i racje.
  • Moderator Samochody
    Ta chińszczyzna może i działa na początku ale skoki temperatury szybko je wykańczają.
  • Poziom 15  
    OK. Tak więc poszukam najpierw używanego sprawnego czujnika w swojej okolicy. To będzie chyba niezłe wyjście:) Nie kupię chińszczyzny ani oryginalnego którego jak na razie cena jest co najmniej spora.
  • Poziom 15  
    Wiem :)
    Ale poszukam już wymontowanego a jak nie znajdę to się pomoczy w nafcie może puści. Co szkodzi spróbować?
  • Poziom 10  
    191 927... pasuje do pewnego n-ru nadwozia.... Nie mam przy sobie etki , ale jeśli dobrze pamiętam od n-ru nadwozia ,,T'' występuje czujnik:3a0 927 807 różni się wtyczką-jest prostokątna , a nie okrągła.Reszta taka sama.Pozdro
  • Poziom 10  
    Mam pytanie czym się rożni czujnik 3A0927807 i 1H0927807D podobno tylko wtyczką ? bo pierwszy kosztuje 250 zł a drugi 30 zł a poza tym ponoć są zamienne poza wtyczką oczywiście :) czy ktoś to zweryfikował ?
  • Poziom 19  
    Jeśli wtyczką to spróbuj rozwalić wtyczkę, zrobić to na "krótko" i odpowiednio zabezpieczych i zobaczysz różnicę ... ;d
  • Poziom 15  
    Zamykam temat.
    Pozdrawiam