Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TTI 550 jak nadaję to słysze siebie w głosnikach od radia

22 Lip 2010 21:03 3760 17
  • Poziom 19  
    Tak jak w temacie CB mam podłączone bezpośrednio pod akumulator , na początku tego nie robiło teraz zaczęło tak robić że jak ja nadaję to słyszę się w głośnikach , a jak ktoś nadaję znaczy się nasłuchuje to bez problemu w głośniku od CB słychać. Co to może być ?
  • Poziom 34  
    Słyszysz się w głośnikach od radia samochodowego?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Jeżeli słyszysz się we własnym głośniku od TTI550 w czasie nadawania - to znaczy, że nie wykonano poprawki w tym radiu - przed jego sprzedażą.

Jest to chore i chyba możliwe tylko w Polsce, że sprzedawane radia z założenia są wadliwe a mimo to sprzedawane.

Poniżej masz oryginalny dokument - jak to zrobić - napisany przez samego dystrybutora sprzętu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6597334#6597334

-----

Jeżeli słyszysz się w głośniku innego radia (FM) to świadczy to o tym, iż pole w.cz. z nadajnika, nanosi się na wyjście wzmacniacza mocy m.cz. tego drugiego odbiornika i dlatego słychać głos w głośniku.

Jedynym wyjściem to odkłócić to "inne radio FM".

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    SP5ANJ i to pomoże ?

Dodano po 2 [minuty]:

mpn103 napisał:
    Słyszysz się w głośnikach od radia samochodowego?

Tak i nie tylko wtedy jak słucham radia FM ale jak cyfrowej muzyki to też.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Trzeba przyblokować wejście wzmacniacza m.cz. w odbiorniku samochodowym.Podejrzewam , iż odbiornik samochodowy jest markowej firmy ?.Ewentualnością inną jest wymiana odbiornika samochodowego na inny.
  • Poziom 19  
    Odbiornik samochodowy to jakiś chiński wyrób :P
    a dlaczego to teraz się ujawniło ?
    a jakieś 3 tygodnie jak kupiłem CB było ok.
  • Poziom 13  
    W takim razie sprawdź zestrojenie anteny , mogło się to zmienić po tym czasie , albo antena CB uszkodziła się . Przy SWR 2 słyszałem się w głośnikach Audio w domu i tu bym szukał przyczyny .
  • Poziom 19  
    trzeba mieć miernik prawda ?
    czy jakimś innym sposobem można ?
  • Poziom 19  
    A jak tym urządzeniem się posługiwać ? :)
  • Pomocny post
    Moderator
    Wszystko jest opisane w "niebieskich" tematach, nie ma sensu powielać. Trochę własnej inwecji.
  • Poziom 19  
    A panowie jak zamontuje zewnętrzny głośnik do Cb to problem zniknie ?
  • Pomocny post
    Moderator
    Nie, ponieważ słyszysz siebie w czasie nadawania. Głośnik w radiu CB wówczas jest odłączony. Trzeba sprawdzić zestrojenie anteny. Prawdopodobnie tam jest przyczyna.
  • Poziom 19  
    Dostrojenie anteny faktycznie pomogło ;D
  • Poziom 19  
    Panowie problem znowu powrócił mimo dostrojonej anteny :/ mam przy radiu zewnętrzny głośnik a w linku co podał kolega jest manaul żeby pozbyć się wejścia na zew. głośnik.
  • Poziom 34  
    .::TeLeMaNiAk::. , bez obrazy, ale idź z tym do fachowca.
    Bo czytając Twoje posty to ma się wrażenie jakbyś nie wiedział w ogóle z czym się to je.
  • Poziom 19  
    Spoko :) Ale najpierw koledzy mi kazali dostroić antenę i tak zrobiłem było ok. Teraz jak od jakiegoś czasu jak podłączyłem zewnętrzny głośnik do CB to znowu to samo i słyszę się jak mówię w głośnikach od radia i od CB i strasznie trzeszczy wszystko w głośniku od CB jak nadaję ;/
  • Poziom 2  
    Tutaj prawdopodobnie problemem jest antena, powinieneś sprawdzić jak będzie z inną. U mnie przez chwilę było podobnie, zmieniłem antenę i kłopot zniknął.