Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Icom SB M66SU nie uruchamia się

prezes475 22 Lip 2010 21:13 1695 3
  • #1 22 Lip 2010 21:13
    prezes475
    Poziom 11  

Witam,
    mam problem z laptopem Icom SB M66SU.
    Problem polega na tym iż laptop nie uruchamia się. Świeci się dioda ładowania baterii oraz podłączonego zasilania.
    Po naciśnięciu klawisza POWER mignie zielona dioda jak by chciał się włączyć i gaśnie. Brak reakcji laptop się nie uruchamia.
    Napięcie na cewce ze zdjęcia na podłączonej baterii mierzone względem masy.
    Po odłączeniu baterii napięcie jest równe 1V.

Jakieś sugestie?
    Niżej zamieszczam zdjęcia płyty głównej

Icom SB M66SU nie uruchamia się Icom SB M66SU nie uruchamia się Icom SB M66SU nie uruchamia się Icom SB M66SU nie uruchamia się

0 3
  • #3 23 Lip 2010 08:40
    prezes475
    Poziom 11  

Nikt nie grzebał przy grafice właśnie nigdy. O których konkretnie przetwornicach mówisz? Możesz na zdjęciu zaznaczyć? lub symbole podaj

chodzi o ten układ przy baterii, a zarazem gnieździe montażowym?

0
  • #4 23 Lip 2010 16:15
    misiupan
    Poziom 35  

Wyraźnie widać na zdjęciu że tam gdzie jest grafika od spodu jest przerwana taśma -czarna która osłania laminat, sklejana była za pomocą kaptonu, ponadto widać jak od elementu poprowadzony jest cienki drucik - jakaś naprawa druku ?, nie wspomnę już o tym że cała płyta wygląda jak z komina wyjęta - żółta wszędzie , jeżeli jest to efekt palenia papierosów to wypada to zmyć w kuwecie z izopropanolem.

Jeżeli zabierasz się za naprawę to wypada wiedzieć co to jest przetwornica ,a jest kilka sztuk na płycie - myślałem że poziom wiedzy na ten temat posiadasz, wiec nie wyjaśniałem bardziej szczegółowo.
    Cewki przetwornic to kwadratowe elementy - obudowa z materiału ferrytowego a w środku uzwojenie.

0