Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 205 1.0 r.91 Problemy z Alternatorem i Akumulatorem

adamuk13 22 Jul 2010 22:11 2255 5
    adamuk13
    Level 2  
    Mam problem kiedy wymieniłem szczotki (razem z regulatorem firmy cargo) w alternatorze i podłączyłem go akumulator staną w ogniu ledwo co go zgasiłem. Musiałem potem wymienić kable i sprubowałem jeszcze raz. Bez alternatora wszystko gra ale jak tylko podłącze alternator nawet ze starym regulatorem jest spięcie i iskrzy akumulator. Sprawdziłem kable i wszystko gra masa tez. Pomocy proszę
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    matrixs
    Level 25  
    Może alternator ma zwarcie?
    adamuk13
    Level 2  
    Czy to możliwe ze podłączając nowy regulator który jest zepsuty mógł on zepsuć alternator
    Doktorr
    Level 35  
    Akmulator podłączony odwrotnie albo zwarcie do masy w alternatorze. Po opisanym zdarzeniu diody główne w alternatorze powinny pójć na spacer.
    carrot
    Moderator of Cars
    Wysadziło by diody w powietrze, a nie spaliło kabel 6mm², zapomniał pewnie przy składaniu alternatora podkładki izolacyjnej pod śrubą B+ ;)
    adamuk13
    Level 2  
    kabel sie spalił razem z rurka a podkłada izolacyjna wydaj mi sie ze je tam niebyło i plastik trochę sie spiek razem z kablem 6mm poszed podwójny kabel od kontrolki smarowanie i kontrolki ładowania

dolaczam obrazek
    Peugeot 205 1.0 r.91 Problemy z Alternatorem i Akumulatorem kolo sruby b+ plastk jest stopiony