Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Focus 1.8TDDi pali sie kontrolka akumulatora i brak wsp

pinochio 23 Jul 2010 01:45 12927 5
 • #1
  pinochio
  Level 11  
  ... i nie mam wspomagania kierownicy. Samochód 2000 rocznik, ale tylko 103 tys. przebiegu, stał mi 5 lat w garażu po wyrejestrowaniu z niemieckich tablic. Rok temu go zarejestrowałem ponownie w Polsce i wszystko było ok, przejechałem 10 tys. Wczoraj wieczorem podczas jazdy zaczęła świecić się kontrolka akumulatora i poczułem, że mi ciężko kierownica chodzi, jakbym nie miał wspomagania. Do domu miałem jakieś 7 km i pod koniec wskaźnik temperatury silnika poszedł na czerwone i jadąc pod górkę na dwójce nie chciał się rozpędzić i zaczął się dusić, szarpać, w końcu dojechałem na prostą tuż przed domem, silnik zgasł i zapaliła się kontrolka oleju, na luzie akurat dojechałem do garażu. Po jakimś czasie odpaliłem samochód i stwierdziłem, że po kilku sekundach kontrolka ładowania akumulatora znów się zapaliła i nie mam wspomagania kierownicy. Co to może być za usterka?
 • Helpful post
  #2
  Scalak5
  Level 23  
  A pasek klinowy to tam jest i się obraca?
 • #3
  pinochio
  Level 11  
  Ale jestem lamer...
  Dzięki!
  Faktycznie, już wcześniej czasami mi lekko świszczał. Jak wyruszyłem wczoraj od kolegi, to mi coś chlapało po nadkolach, myślałem, że to błoto z jego błotnistej drogi, stałem kołami w kałuży. Wychodzi na to, że jechałem bez paska dobre 15 km.
  Czy można samemu wymienić taki pasek i czy jest łatwo, jest gdzieś jakiś opis?
 • #4
  Scalak5
  Level 23  
  Można od spodu najlepiej.
 • #5
  pinochio
  Level 11  
  I udało się. W sumie pasek stary tylko spadł, rolka prowadząca się urwała, zatarte łożysko przetopiło plastik. Wymieniłem nowy pasek (49 zł) i rolkę prowadzącą (napinającą, 52 zł). Szwagier mi pomógł, ja naciskałem rolkę napinającą w dół, kluczem od kół naciskając od góry na śrubę.
 • #6
  pinochio
  Level 11  
  Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.