Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Focus 1.8TDDi pali sie kontrolka akumulatora i brak wsp

pinochio 23 Jul 2010 01:45 12927 5
    pinochio
    Level 11  
    ... i nie mam wspomagania kierownicy. Samochód 2000 rocznik, ale tylko 103 tys. przebiegu, stał mi 5 lat w garażu po wyrejestrowaniu z niemieckich tablic. Rok temu go zarejestrowałem ponownie w Polsce i wszystko było ok, przejechałem 10 tys. Wczoraj wieczorem podczas jazdy zaczęła świecić się kontrolka akumulatora i poczułem, że mi ciężko kierownica chodzi, jakbym nie miał wspomagania. Do domu miałem jakieś 7 km i pod koniec wskaźnik temperatury silnika poszedł na czerwone i jadąc pod górkę na dwójce nie chciał się rozpędzić i zaczął się dusić, szarpać, w końcu dojechałem na prostą tuż przed domem, silnik zgasł i zapaliła się kontrolka oleju, na luzie akurat dojechałem do garażu. Po jakimś czasie odpaliłem samochód i stwierdziłem, że po kilku sekundach kontrolka ładowania akumulatora znów się zapaliła i nie mam wspomagania kierownicy. Co to może być za usterka?
  • Helpful post
    Scalak5
    Level 23  
    A pasek klinowy to tam jest i się obraca?
    pinochio
    Level 11  
    Ale jestem lamer...
    Dzięki!
    Faktycznie, już wcześniej czasami mi lekko świszczał. Jak wyruszyłem wczoraj od kolegi, to mi coś chlapało po nadkolach, myślałem, że to błoto z jego błotnistej drogi, stałem kołami w kałuży. Wychodzi na to, że jechałem bez paska dobre 15 km.
    Czy można samemu wymienić taki pasek i czy jest łatwo, jest gdzieś jakiś opis?
    Scalak5
    Level 23  
    Można od spodu najlepiej.
    pinochio
    Level 11  
    I udało się. W sumie pasek stary tylko spadł, rolka prowadząca się urwała, zatarte łożysko przetopiło plastik. Wymieniłem nowy pasek (49 zł) i rolkę prowadzącą (napinającą, 52 zł). Szwagier mi pomógł, ja naciskałem rolkę napinającą w dół, kluczem od kół naciskając od góry na śrubę.
    pinochio
    Level 11  
    Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.