Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KOMPUTER DLA GRACZA Z DWOMA K.GRAFICZNYMI DO 8 tys

23 Lip 2010 10:27 2197 11
  • Poziom 2  
    Witam. Mam do dyspozycji 8tys zl. Jestem wymagajacy jezeli chodzi ografike i detale. Potrzebuje szatana do gier;). Wszystkim zainterowanym z gory dzieki.

Popraw tytuł - użycie CapsLocka nie jest potrzebne.

Matuzalem
  • Poziom 43  
    8 to nie starczy nawet na samą kartę graficzną, jeżeli to ma być szatan dla wymagającego.
    www.pny-europe.com/products.php?section=product&categoryid=8&subcategoryid=98&productid=282
    Zresztą za pół roku już nie będziesz miał szatana, bo będą lepsze.
  • Poziom 15  
    Robert B Karty graficzne z serii Quadro są grafikami dla grafików którzy pracują w 3D (3Ds max, Cinema itd.) a nie graczy. W grach mogą mięć nawet gorsze osiągi niż odpowiednik Geforce.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Chodzi o samą skrzynię czy razem z monitorkiem ?
  • Poziom 32  
    Niech autor powie do jakich gier i w jakich rozdzielczosciach zamierza grac. W tej chwili jakiekolwiek spekulacje co do sprzetu sa bez najmniejszego sensu. Wydawanie 8tys zl na sprzet do gier uwazam za nieporozumienie chyba, ze autor gra na 3 (i wiecej) polaczonych monitorach "fullhd" 1920x1200.
    W innym przypadku temat mozna zmienic na "jak zmarnowac 8tys zl".
    Odpowiedzia jest kupic dwa radeony Hd5970 badz dwa GTX'y 480 i quada i7, ktory to zestaw za 3 miesiace bedzie wart 4 tys. zamiast 8.

Tak wiec, chyba czekamy na dokladniejsze sprecyzowanie tematu przez autora.

ŁukaszST napisał:
    Robert B Karty graficzne z serii Quadro są grafikami dla grafików którzy pracują w 3D (3Ds max, Cinema itd.) a nie graczy. W grach mogą mięć nawet gorsze osiągi niż odpowiednik Geforce.
    Pozdrawiam.

Niestety nie moga tylko po prostu maja zdecydowanie mniejsze osiagi w grach za sprawa softu dostosowanego do obliczen w programach graficznych tj. wsparacia OpenGL, wygladzania linie w trybie wireframe czy praca w trybie laczonym 2D/3D. Daje to dosc sporo w przypadku pracy na oknach w programach cad/max ale w grach liczy sie czysta wydajnosc...

Ps. Niech autor wyrzuci ten capslock z tematu.
  • Poziom 14  
    ASUS P6X58D Premium (możliwość podczepienia 3 karta i wsparcie SLI)
    i7-980X EXTREME EDITION
    GTX 480 (Na bank jedna wystarczy przez rok by grać we wszystkie gry na max detalach i w rozdzielczości full HD)
    Patriot 4GB DDR3 2400 Viper II Sector5 CL9-11-9
    T32000641AS 2TB 7200.12 XT 64MB SATAIII
    CFT-1200G-DF 1200W
    Cena ok 10k PLN ale to jest ciekawa maszyna.
  • Poziom 43  
    Osiągi karty nie są aż tak dużo niższe, natomiast jakość bije na głowę te, które proponują Koledzy. Autor tematu napisał, że jest wymagający co do grafiki i detali a ja akurat widziałem dokładnie tę kartę "w akcji" i miałem okazję ją porównać z Radeonem HD5790 na sąsiednim komputerze.
    Oczywiście Radeon jest 4 razy tańszy :)
    Przy okazji chciałem też Autorowi pokazać to, co również potwierdziliście: Szatana żywot krótki :lol:
  • Poziom 14  
    Nie ma sensu kupno dwóch kart GTX 480 bo starczy ona w zupełności na dwa lata. GTX 480 wygrywa wszystkie testy...
  • Poziom 32  
    Robert B napisał:
    Osiągi karty nie są aż tak dużo niższe, natomiast jakość bije na głowę te, które proponują Koledzy. Autor tematu napisał, że jest wymagający co do grafiki i detali a ja akurat widziałem dokładnie tę kartę "w akcji" i miałem okazję ją porównać z Radeonem HD5790 na sąsiednim komputerze.
    Oczywiście Radeon jest 4 razy tańszy :)
    Przy okazji chciałem też Autorowi pokazać to, co również potwierdziliście: Szatana żywot krótki :lol:

Napisz dokladnie na czym polegala na duzo lepsza jakosc, bo sam jestem ciekawy.
    Oczywiscie jesli chodzi o gry. Wg mojej wiedzy karty te maja po prostu znacznie lepsze wsparcie dla OpenGL, wygladzanie linie w trybie wireframe czy praca w trybie laczonym 2D/3D tak jak napisalem w poprzednim poscie. Nie domyslam sie jak te funkcje moga pozytywnie wplynac na lepsza wydajnosc w grach, ktore w 99% korzystaja z renderingu DirectX'a a nie OpenGL i to za co placi sie pare razy wiecej jest w 100% niewykorzystane.
    Jesli chodzilo o jakosc wykonania to chyba mozna to sobie podarowac bo wszystkie karty sa wykonane tak samo (pomijaj jakies serie-buble).

Co do tematu - chyba sam autor nie wykazuje zainteresowania bo nic nie odpowiada wiec toczymy zbedne polemiki:)
  • Poziom 43  
    Dzieje się tak głównie dlatego, że M$ forsuje DirectX, ale na szczęście jest wiele gier korzystających z OpenGL. Symulator lotu, który widziałem, jest dla jednych grą, a dla innych nie :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_OpenGL_programs
  • Poziom 32  
    Dlatego napisalem 99% gier. Z tego pozostalego 1% moze znajdzie sie jeden tytul, ktory do normalnej gry potrzebuje karte graficzna lepsza niz cos sprzed roku, wiec w tym temacie nie ma co o tym rozmawiac :)
  • Poziom 2  
    o sama skrzyneczke

Dodano po 10 [minuty]:

nawiazujac do szatana to wiem ze z 3 miesiace po kupnie cena spada o polowe ale nic na to nie poradze bo czekac i sie szczypac mozna wiecznosc.mam ps3 takze kompa potrzebuje do rts-ow glownie i gier w stylu gothik,fallout itd.tjednak hd5970 czy gtx 480?plyta glowna pod to?ok dzieki zainteresowanym.strzalka