Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zablokować dostęp do internetu??

Agnieszka23 23 Lip 2010 13:48 40651 16
  • #1 23 Lip 2010 13:48
    Agnieszka23
    Poziom 8  

Witam!!!
    Chciałabym się dowiedzieć jak mogłabym zablokować dostęp do internetu dla mojego współlokatora. Mam router Echolife HG520b/HUAWEI. Czy ktoś mógłby mi opisać krok po kroku jak to zrobić?? Nie mam instrukcji obsługi do tego routera. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam :)

2 16
  • Pomocny post
    #2 23 Lip 2010 13:50
    Michael_004
    Poziom 14  

ustaw zabezpieczenia w routerze

3
  • Pomocny post
    #3 23 Lip 2010 14:56
    karwo
    Poziom 22  

Zamiast rozsyłać neta wszystkim ustaw w zakładce WiFi poszukaj opcji WEP/WPA.
    Wpisz jakieś hasełko - dosyć długie i takie by współlokator go nie zgadł, potem połącz się z twoją siecią i poprosi Cię o to hasełko. Wpisujesz to samo to ustawiłaś w routerku. Dodatkowo ustaw też hasełko na dostęp do ustawień routera.

5
  • #4 24 Lip 2010 17:12
    Agnieszka23
    Poziom 8  

Tylko że ja już mam hasło. Było podane na routerze. On również ma to hasło. Teraz tylko nie wiem gdzie i jak je zmienić. Czy może ktoś mi to wytłumaczyć bardzo dokładnie bo jestem zielona w tym temacie. Czy przy zmianie hasła mam podłaczyć router kablem do kompa?? Dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 24 Lip 2010 17:28
    adamjur1
    Poziom 39  

Wprowadź ograniczenie przez rozpoznawanie MAC adresów i adresu sąsiada nie dodwaj do listy...
    Pozdr.J.

0
  • Pomocny post
    #6 24 Lip 2010 17:38
    dawid88_vip
    Poziom 11  

Witaj,
    Po pierwsze musisz sie zalogowac na router

Musisz sprawdzic jakie IP ( z jakiej puli) nadaje ci router
    Start/panel sterowania/połaczenia sieciowe/ stan( aktywnego) i zakładka obsługa i tam bedzie ci pisac twoje IP i inne parametry jakie nadaje ci twój router.

Musisz odnaleść brame domyślną ( default gateway) i zapisac sobie ten adres (np 192.168.1.1 ) , potem normalnie wklepujesz go do przeglądarki , potem poprosi cie lub nie o hasło do routera , standardowe loginy i hasła to admin admin , nie wiem jak w twoim przypadku musisz poczytac , poźniej juź tak jak informowali Cię koledzy Szukasz zakładki WIFI lub wireless , i encryption najlepiej ustawić Typ kodowania na WPA-PSK i tam w okienku badz ramce wklepiesz hasełko jakie chcesz , jeśli mowisz ze masz ustawione hasło to ono tam bedzie własnie to sobie tylko zmienisz , dajesz save/zapisz i wazne jest zebys usuneła z domyslnych polaczen stare polaczenie zeby nazwa routera nie probowala automatycznie sie laczyc ze starym hasłem bo SSID z innym hasłem nie zawsze wyczaji ze ma inne hasło i bedzie sie probowal laczyc na starym haśle , poźniej juz tylko wyszukujesz swoja siec i wpisujesz haselko i Koniec

Pozdrawiam,
    dawid88_vip

2
  • Pomocny post
    #7 24 Lip 2010 18:27
    domelc
    Poziom 23  

Dobre byłoby jeszcze filtrowanie MAC, jak kolega będzie chciał to napiszę co i jak.

1
  • Pomocny post
    #8 24 Lip 2010 19:49
    dywizjon
    Poziom 10  

Nie znam akurat tego modelu routera. Zazwyczaj są dwie zakładki: ustalania adresów IP (statycznie, dynamicznie, zakres puli w przypadku DHCP i takie tam) oraz firewall.
    Ustaw adresy na statyczne, w firewallu trzeba określić, które adresy mogą/nie mogą. Domyślne ustawienia to 0.0.0.0, czyli każdy komp z lan.
    W swojej maszynie zmień ręcznie IP, ustaw firewall tylko na swój adres i nie będzie problemu.
    Jakiś adres z puli prywatnej. Wystarczy klasa C, 192.168.0.0/24
    DHCP stosuje sie przy większej liczbie maszyn w sieci i zazwyczaj DHCP jest domyślnie ustawione.
    Jak przedmówca powiedział, filtrowanie po MAC. To jest skuteczne i to bardzo. Zmiana karty w kompie, to także przekonfigurowanie routera.
    Polecam filtrowanie po statycznym IP.

1
  • #10 26 Lip 2010 22:06
    Agnieszka23
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim za pomoc. Już zalogowałam się na router. Pytanie do "dawid88_vip": jak usunąć z domyślnych połączeń stare połączenia? W co mam wejść, gdzie tego szukać?? A także pytanie do "karwo": jak ustawić hasło na dostęp do ustawień routera?? Gdzie mogę to znaleźć na kompie??

0
  • Pomocny post
    #11 26 Lip 2010 22:17
    adamjur1
    Poziom 39  

Hasło dostępowe do routera ustawia się w nim samym, poszukaj zakładki security /pasword. Musisz znać aktualne hasło,, ale chyba je znasz, bo weszlaś do jego ustawień.... :D
    Pozdr.J.

0
  • #12 26 Lip 2010 22:49
    Agnieszka23
    Poziom 8  

A czy mogłabym jakos sprawdzić na moim komputerze czy mój współlokator korzysta w tej chwili z internetu?? czy to jest mozliwe?? A jezeli w trakcie zmiany tych wszystkich haseł moj wspołlokator korzysta w tej samej chwili z internetu to czy u niego sie to nie pozmienia?? Mam poczekać kiedy nie bedzie go w domu i wtedy zmieniać?? Przepraszam ze zadaję tyle pytań ale kompletnie sie na tym nie znam i nie chcialabym popełnić jakiegoś błędu. Dziękuję wszystkim :)

0
  • Pomocny post
    #13 27 Lip 2010 00:08
    dawid88_vip
    Poziom 11  

Z domyśnych połaczeń usuwamy nastepujaco

Jesli to jest XP to wchodzisz kolo zegarka w tą ikonke gdzie wyszukujesz sieci i tam po lewej powinna byc zakladka zmien kolejnosc sieci preferowanych i tam usuwasz profil z nazwa swojej sieci ( SSID )

Zaś w Viscie/lub Windows 7 w tym samym miejscu ( kolo zegarka windowsowego ) masz logo monitora i wchodzisz w centrum sieci i udostepniania , po lewej bedzie zakladka zarzadzaj sieciami bezprzewodowymi i tam zaznaczasz nazwe sieci naszej ktora chcemy wywalic i u góry masz button usuń :)

Teraz pozostalo tylko polaczyc sie z sieci ponownie zeby nasze zmienione ustawienia byly prawidlowo z automatu nadawane

Pozdrawiam,
    dawid88_vip

0
  • Pomocny post
    #14 27 Lip 2010 08:02
    adamjur1
    Poziom 39  

DAwid88 To jeszcze trzeba mieć dostep do kompa sąsiada :D
    Najlepiej zrobić operacje na routerze jak go nie ma. Po wszystki i resecie routera po prostu straci net.
    W routerze jest tabela aktualnie procujących w sieci-jeżeli jest was tylko dwoje łatwo go zauważysz po np nazwie kompa - powinno dać się ją odczytać.
    Sama zmiana hasła dostępowego do routera ( administracyjnego) nie ma wpływu na aktualny stan połączenia, ale ustawienie filtra na MAC-adresy i wpisaniem tam tylko Twojego - po resecie ( w celu zapisanie wszystki zmian) odetnie go od netu.

Twój mac sczytasz np pisząc w uruchom cmd( wyświetli się czarne okno ) i ipconfig/all. W poszukaj adres fizyczny w połączeniu z jakiego korzystasz- jest to ciąg znaków sześć grup po dwa oddzielonych myślnikami.
    Jeżeli sąsiad nie jest hakerem to powinno wystarczyć...
    Pozdr.J.

0
  • #15 27 Lip 2010 08:08
    domelc
    Poziom 23  

Wnioskuję po loginie, że autorem tematu jest kobieta.
    Jeżeli to Cię przerasta to zamów wizytę domową, jakiegoś sklepu komputerowego to Ci wszystko zrobią.

0
  • #16 27 Lip 2010 22:49
    dawid88_vip
    Poziom 11  

adamjur1 napisał:
    DAwid88 To jeszcze trzeba mieć dostep do kompa sąsiada :D
    Najlepiej zrobić operacje na routerze jak go nie ma. Po wszystki i resecie routera po prostu straci net.
    W routerze jest tabela aktualnie procujących w sieci-jeżeli jest was tylko dwoje łatwo go zauważysz po np nazwie kompa - powinno dać się ją odczytać.
    Sama zmiana hasła dostępowego do routera ( administracyjnego) nie ma wpływu na aktualny stan połączenia, ale ustawienie filtra na MAC-adresy i wpisaniem tam tylko Twojego - po resecie ( w celu zapisanie wszystki zmian) odetnie go od netu.

Twój mac sczytasz np pisząc w uruchom cmd( wyświetli się czarne okno ) i ipconfig/all. W poszukaj adres fizyczny w połączeniu z jakiego korzystasz- jest to ciąg znaków sześć grup po dwa oddzielonych myślnikami.
    Jeżeli sąsiad nie jest hakerem to powinno wystarczyć...
    Pozdr.J.

ale tutaj nie chodzi o sąsiada bo on po zmiane hasła nie bedzie i tak miał dostepu bo mu pokaze blad i zablokowane polaczenie , a chodzi tylko o jej profile domyślnych automatycznych polaczen zeby usuneła sobie stare i wrzucial nowe , sąsiadowi nie bedzie dzialac , a nawet jak sobie tez usunie tak jak to pisalem w poprzednim moim poscie to nie zna naszego nowego hasła :)

oczywiscie po zmianie hasła i zapisaniu go nalezy wylaczyc router na chwilke i właczyc zeby zerwalo polaczenie u sasiada.

0
  • #17 28 Lip 2010 14:10
    Agnieszka23
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim:) Bardzo mi pomogliście. Hasło mam juz zmienione. Tylko filtrowanie MAC nie przeszło, nie wiem dlaczego. Po prostu po filtrowaniu Mac nie chce połączyc mnie z internetem. Przypuszczam ze trzeba zresetowac router ale tego nie chce robic bo sie boję ze bede musiała go od poczatku skonfigurowac a tego to juz na pewno nie zrobie. Myśle ze zmiana hasla wystarczy. Jeszcze raz dziekuję wszystkim:)
    Pozdrawiam
    Agnieszka

0