Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer PD-306 - nie działa, nie swieci standby/on

23 Lip 2010 14:47 2512 12
  • Poziom 14  
    Dostałem od znajomego. Możliwe że spalony transformator(nie wiem czy to tak się nazywa, chodzi mi o to takie duże na płycie głównej) tylko jak to sprawdzić? Mam mierniki prądu itp. Z góry dzięki za pomoc.
  • Serwisant
    Miernikiem do sprawdzenia trafa i obwodu zasilania po pierwotnej stronie może być omomierz.Po wciśnieciu włącznika sieciowego ma być kilkaset omów na wtyczce sieciowej.Sprawdzaj po kolei włącznik,bezpiecznik,trafo,ścieżki.
  • Poziom 14  
    Napisz szerzej bo jestem ciemny w tych nazwach.
  • Serwisant
    Po pierwotnej stronie trafa ma sie pojawić 230V.Jeśli nie masz podstawowej wiedzy może zachowaj ostrożność.To napiecie niebezpieczne dla zdrowia.
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem i z jednej strony jest 230v a z drugiej 12 i 24 chyba i jedna masa.
  • Serwisant
    Czyli trafo ok.Teraz trzeba sprawdzić stabilizatory.Zacząć od 5V.Najlepiej poszukaj schematu i pomierz napiecia stałe zasilajace procesor i resztę układu.
  • Poziom 14  
    Który to stabilizator?
  • Poziom 14  
    Niestety trudno znaleźć schemat do pd-306. Szukam i nie moge znaleźć.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Już wiem który to stabilizator. Teraz jak go sprawdzić gdzie mniernikiem dotknąć.
  • Serwisant
    Stabilizator to IC21.Przed nim bezpiecznik IC31.Sprawdź też bezpiecznik IC34.
  • Serwisant
    Oba bezpieczniki mają po 400mA.Sprawdź omomierzem obie diody w grzejącym sie obszarze.
  • Poziom 14  
    Dziś po raz ostatni do niego zajrzałem, i nic nie jestem w stanie powiedziec. Za naprawe serwis rtv krzyknął 120zł. Może ktoś z was podejmnie się naprawy tego pioneera tańszym kosztem?