Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antna CB "dyskretna" - która najlepsza?

23 Lip 2010 15:42 5635 6
  • Poziom 32  
    Mam na oku przede wszystkim dwa modele:
    -President Vermont
    http://www.president.com.pl/vermont,664714,2.html

-Sirio Tajfun
    Sirio na allegro

Sunker CB 103 raczej odpada ze względu na zbyt małą długość.
    sunker

Sirio triflex jest dość droga, a dodatkowo 3w1 jakoś mnie odstrasza...
    Triflex

Antenka ma być zamontowana na Fiacie Punto II w miejsce fabrycznej anteny radiowej.
    Co prawda FL, ale poza światłami niczym się nie różni:
    http://www.infosamochody.pl/p/o/fiat_punto_przod.jpg
    Wiem, że początek dachu nie jest optymalny, ale według mnie lepszy niż koniec dachu+magnes.

Jestem świadomy, że te anteny są słabsze niż "prawdziwe" duże anteny, ale mi ma to służyć głównie do rozmowy z kolegami jadącymi ze mną w trasie, także i kilometr zasięgu ostatecznie by starczył... Ale im więcej tym lepiej ;)
    Antena radiowa będzie przeniesiona albo zlikwidowana.

Którą z tych anten wybrać, a może macie jakiś lepszy typ?
    CB w tej chwili cobra 19, ale w planach jest uzbieranie na lepsze. Współpracowało z anteną ic-100 u brata. Jeżeli nie będzie znaczącego spadku zasięgu/jakości względem ic-100 to będę zadowolony.
  • Specjalista - spawarki
    President Indiana, do kropka pasuje idealnie w dziurę po FM'ce :D
  • Poziom 32  
    A bywają wersje czarne? Bo w tej chwili na allegro widzę tylko srebrne. No i kształt podstawy daleko odbiegający od anten FM, co było jednym z moich założeń ;)
    Pomalowanie tej srebrnej części na czarno lakierem samochodowym popsułoby parametry anteny? Oczywiście akryl bez metalika.

Trochę mało dyskretna się robi, bo to ponad metr... Ale wezmę pod uwagę, bo to już 1/2 fali a nie 1/4.
  • Poziom 28  
    te 1/2 czy 1/4 fali to bzdury. Pasmo CB ma długość fali 11m. Więc 1/2 powinno być coś z 5,5 metra, nie? Zyski energetyczne to jeszcze większe bzdury :o)
  • Poziom 32  
    Czyli dobrze liczyłem jednak... No ale nawet jak antena jest razem z cewką skracającą na 1/2 to chyba lepiej niż na 1/4?
    Jap, to brać ładniejszą po prostu z tych co są?
    50cm to chyba za mało na antenę cb... więc tajfun odpada... Zostaje vermont albo indiana...
  • Poziom 12  
    Co do trflex-sa Sirio to nie polecam.
    wygodna fajna by byla, tylko zeby jeszcze wytrzymala ze 2 lata chociaz..

czemu nie ?
    ano temu ze pręty padaja jak muchy .
    Jedną sprzedalem - wrocila za miesiac z uszkodzonym pretem wlasnie.
    Uszkodzenie pojawia się samoistnie obrywa sie drucik laczacy metalowa czesc preta od spodu i punkt na promienniku wewnatrz tej gietkiej gumki .
    antena wibruje podczas jazdy i sama z siebie sie urywa.
    Nie wspomne jak sie tam woda dostaje, a sie dostaje.
    Naprawilem dalem mocniejszy grubszy drut da rade.
    Ale pret musialem w gumke na siliconie RTV wkleiic bo gwint tez jakis obrobiony
    A wczoraj znowu inna moze z pól roku podzialala wlascicielowi.
    Na dokladke uwalia JOHNNsona III . Gosc sobie pogawedki urzadzil, a pret byl tylko atrapa jego anteny.Gadal z kolega obok
    Od gwarancji dystrybutor sie odzegnuje usterka mechaniczna czyli ktos oberwal bat -bo to niemozliwe zeby sama sie psula
    HE,he dobre sam sobie psuje antene ....he,he .

Zbyszek k.

Zgodnie z 15 punktem regulaminu, proszę poprawić post. Użyj przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Nie kasować wpisu moderatora! /c2h5oh/
  • Poziom 32  
    Odgrzebię. Stanęło na Sirio snake 27. Zamiast motylka dyskretna śruba. Dostałem na gwiazdkę i się skończył dylemat ;)

Dziękuję wszystkim za wyrazone opinie (w szczególności o triflexie, na którego miałem na początku ochotę).
    Można zamknąć temat.