Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-300 lewy kanał gra ciszej

23 Lip 2010 15:57 2213 2
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z niedawno nabytą przeze mnie Yamahą RX-300. Bardzo miły sprzęt który dość dobrze gra z głośnikami firmy JAMO. Niestety ostatnio zaczęły się dziać niepokojące mnie rzeczy, tj czasami zdarza się, że lewa kolumna gra dużo ciszej niż prawa. Zdarza się że czasami w ogóle nie wydaje dźwięku tylko coś buczy w głośniku. Wykluczyłem winę głośników ponieważ pozamieniałem kolumny i dalej to samo. Zmieniałem także przewody i nadal to samo. Zauważyłem, że prostym domowym sposobem mogę naprawić tą usterkę, klepiąc Yamahę w obudowę lewy ciszej grający głośnik zaczyna grać tak jak prawy. Niestety jest to zazwyczaj krótkotrwała "naprawa". Chociaż czasami działa dłużej, ale jednak irytuje mnie takie tłuczenie. Jeśli możecie poradźcie mi coś czy coś należy wymienić jakiś przekaźnik, czy przeczyścić, będę bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Prawie sam naprawiłeś sprzęt, bo prawidłowa diagnoza to więcej niż połowa sukcesu. Trzeba przelutować niepewne punkty. To może być koncówka mocy.
  • Poziom 9  
    Problem został rozwiązany okazało się że na płytce była ścieżka która się przepaliła i ledwie "stykała" po zalutowaniu wzmacniacz gra idealnie.