Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA4510B421 - miga trzy razy

23 Lip 2010 17:28 3914 2
 • Poziom 10  
  WItam.
  Po załączeniu pralka pobiera wodę, pierze, następnie wypuszcza wodę ale nie słychać charakterystycznego (pulsacyjnego) odgłosu odsysania. Trwa to ok. 3-4 min., a następnie zaczyna trzykrotnie migać lampka „Gotowa”, po ok. 2 min. kończy pracę. Oczywiście już nie odwirowuje i nie pobiera wody do płukania. Dodam, że woda ze zbiornika zostaje usunięta. Sprawdzony filtr i drożność wszystkich przewodów podłączonych do pompy i zaworu. Pompa wydaje się pracować - po wykręceniu filtru widać, że łopatki wirnika się obracają i rozbryzgują pozostała wodę. Zaniepokoił mnie jedynie fakt, że po rozmontowaniu pompy, w komorze gdzie jest osadzony wirnik była woda i trochę mokrego osadu. Oporność uzwojenia 170Ω. Zawór był wymontowany i wygląda na sprawny mechanicznie, a w układzie też widać, że się otwiera i zamyka ( nie jest to błyskawiczna reakcja i trwa kilka sekund). Co można jeszcze sprawdzić? Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i porady.
  Pozdrawaiam.
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Sprawdź jak wygląda triak sterujący zaworem.Prawdopodobnie ,a nawet pewnie jest uszkodzony,ale oprócz tego uszkodzone są dwa rezystory powierzchniowego montażu na które idzie jedna nóżka triaka.Jeżeli to będzie tylko to bo może być uszkodzony procesor.Obejrzyj pod lupą te rezystory.Zawór przesterowania do wymiany on się zaciera i wydaje się że jest dobry i wymieniłbym dodatkowo pompkę.
  Powodzenia.
  Nie pamiętam wielkości tych rezystorów,ale jeden to 10kohm,a drugi mniejszy czasem można odczytać
 • Poziom 10  
  Pralka odpaliła i to na starej pompie oraz zaworze i wykonała juz kilka różnych cykli prania. Zrobiłem przegląd optyczno-mechaniczny elektroniki i elektryki (złącza, styki), a przy okazji reset pralki i wygląda, że to pomogło. Co dokładnie pomogło, tego niestety nie wiem.