Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywracanie systemu z partycji recovery

23 Lip 2010 21:04 25194 23
  • Poziom 14  
    Witam

Czy jest możliwość postawienia na nowo systemu Win 7 z partycji recovery jeśli wcześniej standardowo sformatowano partycje C na której był system??? Partycja RECOVERY nie była ruszana. Jak można ,,odtworzyć" system z tej partycji (hp dv7 3015ew)???
    Ps. Nie posiadam płyt recovery...
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Instrukcja od serii DV7 na stronie 137 mówi, żeby podczas startu wcisnąć klawisz F11. Jeśli partycja recovery jest nietknięta powinno zadziałać.
  • Poziom 14  
    No i tu właśnie mam problem - partycji recovery nie ruszałem, a przy wciskaniu F11 przy starcie nic się nie dzieje... Na partycji jest zajęte ponad 10 gb, a spod systemy po wejściu na ten dysk jest jeden pusty folder....
  • Moderator - Komputery Serwis
    Sprawdziłbym chkdsk w trybie tylko do odczytu, co by nie nabroić (czyli bez parametru /F) czy jakiegoś błędu nie ma. Jeśli są, to zapytałbym kogoś, kto się lepiej orientuje, czy je naprawić i jak (może w dziale odzysk danych?).

Ewentualnie od HP zdaje się można zamówić nośnik recovery. Warto się z nimi skontaktować w tej sprawie.
  • Spec od komputerów
    Witam.
    Uruchom komputer z linuksa liveCD i sprawdź co jest na partycji recovery.Jak partycja i pliki są nieuszkodzone to będzie można przywrócić system do stanu fabrycznego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Uruchomiłem kompa z liveCD tylko... no właśnie - nie miałem wcześniej do czynienia z Linuksem - jak sprawdzić co jest na dyskach??? (po wejściu w mój komputer nie ma tradycyjnych ikon napędów...)
  • Spec od komputerów
    Jaki linuks masz?Partycje powinny być w katalogu /mnt/ jako sda1 sda2 itp jeżeli live CD ma opcje automatycznego montowania.Jeżeli nie ma to trzeba zamontować partycje poleceniem z terminala.Tworzymy w katalogu /mnt/ katalog partycja1 i montujemy wpisująć w terminalu polecenie mount /dev/sda1 /mnt/partycja1.
    Najprościej jest uruchomić liveCD które automatycznie montuje wykryte partycje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Przy próbie dodania w katalogu mnt folderu np. partycja1 wyskakuje mi komunikat ,,access denied - could not write..." Może prościej bedzie tak - jaką wersję live cd mam ściągnąć, żeby tak jak napisałeś miała już automatycznie montowała partycje???
  • Poziom 43  
    XP , Vista live CD, nie będzie problemów z ntfs.
    Użyj Google. ;-)
  • Poziom 14  
    Dzięki - zasysam
    Ps. A nie będzie problemów tak jak kolega wcześniej napisał z tym, że partycje są jako NTFS???
  • Spec od komputerów
    współczesne linuksy obsługują NTFS
  • Spec od komputerów
    Dziwny podział partycji.Jak masz na dysku pliki obrazu systemu to da się zrobić.Ze względu na wielkość mogą być tylko na sda4.Daj scrina jak windows widzi partycje.
  • Poziom 12  
    W komputerach z Windows Vista i Windows 7 nie ma już często F11 jako Recovery tylko należy przed uruchomienie systemu wcisnąć F8 (tak jakby się chciało wejść w tryb awaryjny). Tam wybrać opcję naprawa komputera (czy coś takiego). Po wybraniu tej opcji uruchomi się tryb graficzny z menu, w którym można wybrać przywrócenie komputera do ustawień fabrycznych (nie pamiętam dokładnie, a nie mam laptopa z takim system recovery pod ręką żeby sprawdzić).
  • Poziom 14  
    Printscr z tym jak Win 7 widzi partycje
    Przywracanie systemu z partycji recovery
  • Spec od komputerów
    Chodziło mi o scrin z zarzadzania dyskami.
    Control Panel > System and Security > Administrative Tools > Computer Management > Storage > Disk Management
  • Poziom 14  
    Przywracanie systemu z partycji recovery - nie wiem tez po co jest partycja ,,system", która ma 199 mb...
  • Poziom 43  
    vaniek napisał:
    No i tu właśnie mam problem - partycji recovery nie ruszałem, a przy wciskaniu F11 przy starcie nic się nie dzieje...

A dysk to się sam zrobił dynamiczny?
  • Spec od komputerów
    I wszystko jasne.Musiałeś zakładać więcej niż 4 partycje podstawowe i utworzyłeś dysk dynamiczny.Zrobiłeś sobie niezły bałagan na dysku.Nie wiem jak z tego wyjść.Przy gmeraniu w partycjach trzeba wiedzieć co się robi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    no tak... - a jeśli wykożystałbym do tego płytki recovery (bedę je miał z hp) - ,,postawią" one dysk do fabrycznych ,,podziałów"???
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tak tylko dane na dyskach przepadną.
  • Poziom 14  
    Czyli zostane przy takiej opcji po wcześniejszym backupie danych z dysku

Dzięki
  • Poziom 2  
    witam, czytam wszystkie trzy tematy na tym forum o uruchomieniu recovery, jesli samo nie chce startowac. ale sam sobie poradzic nie moge.

a wiec chce zrobic recovery, oczywiscie ktos predzej zrobil zwykly format c z plyty win 7 64.
    takze nie ma opcji szostej w napraw komputer.
    partycja recovery w diskpart jest widziana jako c:

teraz nie wiem czy mam usunac jej ta listerke, czy wlasnie ma zostac jako c?

jak wystartowac reinstalacje z tego obrazu oryginalnego na dysku recovery, ktory jest nienaruszony.