Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool arc5550 w czasie upałów w chłodziarce 12st

23 Lip 2010 21:46 3545 10
  • Poziom 9  
    witam wszystkich
    to mój pierwszy post więc proszę potraktować mnie ulgowo i nie odsyłać do wyszukiwarki gdyż już to robiłem, a poza tym to bardzo pilna sprawa o czym potem :]
    mam problem z chłodziarko-zamrażarką whirlpool arc5550
    otóż temp w czasie upałów w części chłodniczej nie da rady spaść poniżej 9st chociaż nastawiona na maxa, z tyłu rurka odchodząca od agregatu na te żeberka (nie wiem jak to się fachowo nazywa) jest tak gorąca że parzy, w środku w lodówce cały czas jest szron, woda skrapla się gdzie się tylko da, na tylnej ściance robi sie coraz grubsza warstwa szronu, potem lodu. wtedy chyba następuje odmrożenie bo zbiorniczek na agregacie nie daje rady przyjąć takiej ilości i mam kałużę na podłodze. agregat zdaje się pracuje non stop a oblodzenie występuje tylko w górnej części płyty tylnej.
    zamrażarka pracuje ok, choć zmierzyć dokładnej temp nie mam czym
    teraz poradźcie co robić?
    uszczelka jest w miarę cała, pęknięte w paru miejscach ale nie tak na wylot, zreszta skleiłem i nic nie pomogło.
    no i teraz to co się dowiedziałem to to, że ta lodówka ma siedem lat gwarancji na hermetyczność układu chłodzenia, termin mija 7 sierpnia stąd pospiech :]
    na co wskazują takie objawy i jakie są szanse że obejmie to gwarancja?
  • Poziom 13  
    1) To że z tyłu jest gorąco to normalna sprawa. Gaz spręża się i rozpręża - taka jest zasada działania chłodziarek.

2) Zwiększona temperatura i wytężona praca przy upałach też raczej w normie

3) Bryła lodu - prawdopodobny ubytek czynnika chłodzącego, naszym zdaniem jak najbardziej należy wezwać serwis gwarancyjny, który go uzupełni.

------------------------------
    Z poważaniem,
    Obsługa sklepu internetowego
    www.KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD
  • Poziom 9  
    no ok, gorąco ale chyba nie żeby aż dotknąć się nie dało, jak którejś nocy było chłodniej to i temp w środku była jako taka, a i z tyłu była też chłodniejsza.
    ubytek chłodziwa - czyli jakoś musiało się ulotnić, podpada to pod tą 7-letnią gwarancję? no i czy nie ubędzie znowu po krótkim czasie
    a szron i bryła lodu na połowie ściany wewnęrznej tylnej to też normalne?
    jak naciskam ręką na tą częśc ściany bez lodu to nie ma żadnego ruchu, natomiast jak naciskam na tą część gdzie jest lód to pod palcami czuję ruch plastiku, ugina się delikatnie, wyczuwalna jest pustka. świadczy to o czymś?
  • Poziom 13  
    1) Tak tył będzie gorąco
    2) Tak jak pisaliśmy lód i szron to zły objaw
    3) Nie widzę powodu, żeby zawracał Pan sobie tym głowę - sprzęt jest na gwarancji i należy wezwać serwis.
    4) Gaz ucieka w różny sposób, przez rozszczelnienie rurek zewnętrznych co można naprawić, lub wewnętrznych co najczęściej kwalifikuje sprzęt do wymiany gwarancyjnej.

Z poważaniem,
  • Poziom 9  
    był dzisiaj jakis spec, nie z whirlpool'a ale od electroluxa, stwierdził że to na pewno gdzieś jest przytkany układ że lodówa musi czały czas pracować bo w czasie upałów jak musiała mocniej pracować to się olej zagotował i powędrował na układ i gdzieś się zapchało częściowo. mówił że trzeba rozszczelnić, zrobić próżnię i ponownie nabić.
    wierzyć mu? powiedział że taka usługa kosztuje 155 zeta i że jest 50% szans na powodzenie
    jak powiedziałem mu o ubytku to stwierdził że też może być ale nie ma możliwości stwierdzenia tego.
    w poniedziałek zgłaszam się do serwisu whirlpool'a może uda się w ramach gwarancji na hermetyczność uładu coś załatwić
    dać wiarę specowi odnośnie opcji przytkanego układu? możliwe to jest przy takich objawach?
  • Poziom 13  
    Diagnoza jak najbardziej wiarygodna.

Z poważaniem,
  • Poziom 9  
    no i w końcu udało się dodzwonić do serwisu whirlpool'a
    facet z którym rozmawialem po przedstawieniu problemu powiedział że ten typ tak ma, że nie wolno nastawiać na maxa termostatu bo właśnie takie są efekty, że tworzy duże ilości lodu, a potem spuszcza to wszystko do zbiorniczka który się przepełnia. że za sam przyjazd zainkasuje 60zl a nic nie zrobi bo ten typ tak ma.
    tylko czy tez można uznac za normalne że lodówka w czasie upałów nastawiona na maxa trzyma 12stopni a jakbym przykręcił termostat to oczywiście agregat nie pracował by cały czas, mniej by było szronu, potem wody ale też pewnie w chłodziarce miałbym z 15st albo i wiecej?
    facet mówi prawdę czy wciska kit? czasu coraz mniej bo gwarancja przepadnie, już sam nie wiem czy uznać to za usterkę, czy uznać że ten typ tak ma?
    bo co to za lodówka co w czasie upałów trzeba przekręcać na min zeby nie dostawała gorączki i trzeba sie godzić z temp rzedu kilkunastu stopni w części chlodniczej?
    podpowiedzcie coś bo nawet te 60 zł szkoda jeśli typ przyjedzie a i tak się na wszystko wypnie
  • Poziom 13  
    Wszystko prawie ok, ale tworzenie się bryły lodu nigdy nie jest normalne. Termostat jest po to, żeby go ustawiać - jak się chce, a nie w określonej pozycji.

Z poważaniem,
  • Poziom 9  
    kolejny etap.
    znowu zadzwoniłem do serwisu whirpoola, tym razem zagrałem inaczej, od razu powiedziałe że gwarancja itp itd.
    tym razem kto inny odebrał tak w ogóle. po przedstawieniu objawów stanęło na tym że oni mogą przyjechać i napełnić układ odpłatnie, bo gwarancja jest na części, a napełnianie czynnikiem pod to nie podpada, no i będzie to kosztować 200 zeta, kiedy wyraziłem swoje wątpliwości pani stwierdziła że mogę sobie dzwonić do siedziby whirlpoola i oni mi powiedzą to samo.
    wracając do usługi, dadzą na to napełnienie gwarancje na rok i jeśli lodówa znowu zacznie świrować w ciągu tego czasu to przyjadą i napiszą protokuł do whirlpoola o wymianę sprzętu ze względu na nieszczelność układu (wadliwe działanie czy cośtam)
    co ja mam o tym sądzić? ktoś miał już taką sytuację?
    warto zaryzykować te 200 zeta?
  • Poziom 13  
    Odpłatnie na gwarancji ? No o czymś takim to jeszcze nie słyszałem. Gwarancja to jest gwarancja i powinna obejmować wszystkie uszkodzenia (tak jest w: Beko, Electrolux, Indesit, Panasonic, Haier i wszystkich innych które znam od strony serwisu) Jeżeli nie chcą zrobić tego na gwarancji to powołując się na niezgodność towaru z umową należy zgłosić się do sklepu. Ubytek czynnika chłodniczego nie jest uszkodzeniem mechanicznym (te faktycznie nie podlegają gwarancji) i takiej bzdury jeszcze nie słyszałem nigdy.

Z poważaniem,
    KlinikaAGD.pl - Twój sklep z częściami AGD
  • Poziom 9  
    no, ok, mi tez wydaje się to dziwne że w ramach gwarancji jest płatne, tylko że oni wychodza z zalozenia że to nie są części do naprawy tylko test czy cos w tym rodzaju.
    no właśnie jak ja mam sam stwierdzic ubytek czynnika? nie da się niby zmierzyć cisnienia bo trzeba rozszczelnić a wtedy to juz po mierzeniu, sam wiem że tego nie zmierzę, tylko jak udowodnić im że brakuje chlodziwa a nie cos innego? żeby nie płacic niepotrzebnie jak to nic nie da? zadzwonię jeszcze do warszawy do whirlpoola zobacze co powiedzą

Dodano po 5 [godziny] 39 [minuty]:

zadzwonilem do warszawy do whirlpoola, babka stwierdziła że to bzdura, i jak juz minie te 7 lat to minie i nawet jeżeli ucieknie mi ten czynnik za 200zł to whirlpool nie uzna tego w żadnym wypadku.
    btw to serwis w białymstoku, także przestroga dla niektórych
    sciema do kwadratu
    co do odplatności napełninia to podtrzymują zdanie serwisu wiec to wszystko raczej jest bez sensu. jakby nie było 2 tysie trzeba teraz wykombinować jakoś :/
    czy ktoś mi może potwierdzić lub kategorycznie zaprzeczyć opinii usłyszanej od jednego z serwisantów iż wszystkie obecnie produkowane lodówki ze wzgledu na swoją konstrukcje wymuszoną zastosowaniem czunnika R600 (chyba) narzuconego odgórnie przez przepisy unijne są równie awaryjne? że niezaleznie co się kupi to i tak jest to loteria jeżeli chodzi o sam układ chlodniczy, wykluczając oczywiście dodatkowe elementy, elektronikę itp
    jaki sprzęt kupic aby było najwieksze prawdopodobieństwo że starczy na lata?

Dodano po 6 [minuty]:

a jeszcze na taki pomysł wpadłem
    a może ja ukatrupie jakoś agregat w ciagu tych paru dni?
    ktoś może podpowiedzieć jakis sposób zeby uwalić cos tak żeby się nie domyslili a żeby jednocześnie wykluczało możliwośc naprawy? zeby niepostrzeżenie uszkodzić uklad chlodniczy w taki sposób żeby ewidentnie było widać że właśnie to on padł i zeby podpadło pod ta przedłuzoną 7-mio letnią gwarancję
    jak się nie da z nimi po dobroci to może sposobem :]