Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d sub - s-video/3x rca przejsciowka komputer do tv

ziomek1 24 Lip 2010 01:58 3580 2
  • #1 24 Lip 2010 01:58
    ziomek1
    Poziom 1  

Witam, chciałbym podłączyć telewizor do komputera tylko ze w mojej karcie są trzy wyjścia (d-sub, dvi, hdmi) a w telewizorze jest tylko scart. Mam na oku przejściówkę: d sub - s-video/3x rca przejsciowka komputer do tv i teraz mam pytanie czy to będzie działać jeśli za pomocą tej przejściówki i kabla s-video-> scart podłącze telewizor do komputera ? gdy miałem starsza kartę to takim kablem podłączałem telewizor i było ok a teraz karta jest zbyt nowa na stary telewizor
    Proszę o pomoc

0 2
  • #3 24 Lip 2010 09:02
    PiotrRDiablo
    Poziom 22  

Wszystko zależy co jest w tej przejściówce :D
    Swego czasu krążył opis przejściówki (można też było ją czasami kupić na serwisach aukcyjnych) VGA-Video dzięki której można było podłączyć telewizor analogowy (sygnał "composite video") do wyjścia VGA (dsub) karty graficznej komputera, ale taka przejściówka zawierała parę bramek CMOS plus bodajże 2 tranzystory i trochę elementów pasywnych. Programikiem dołączonym do w/w przejściówki należało też odpowiednio ustawić parametry karty graficznej. Było to jedyne rozwiązanie tanie.
    Drugim rozwiązaniem był konwerter sygnału na układzie scalonym firmy "Analog Devices", rozwiązanie lepsze jakościowo ale niestety w/w układ do tanich nie należał :cry:
    Jeśli masz zamiar kupić zadaj parę pytań sprzedającemu:
    - czy wewnątrz jest jakiś układ elektronicznym czy to tylko przejściówka "kabelek-kabelek",
    - czy jest jakieś oprogramowanie,
    - z jakimi kartami graficznymi współpracuje,
    - jaka jest jakość obrazu na telewizorze, jaki jest zakres odchylania i rozdzielczość podana na telewizor.

0