Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini wieża Crown a vocal z kompiutry

05 Sep 2004 14:53 944 5
  • Level 13  
    Witajcie ! Mam taki pomysło-problem mam mini wieże Crown model CD-G215 i chciałbym do niej podpiąć komputer a konkretnie wyjście audio. Problem polega na tym że w tej wieży nie ma dodatkowego wejscia AUX,więc wymyśliłem że można by wykorzystać TAPE bo i tak ma uszkodzoną mechanike a po za tym kto teraz słucha kaset :wink: Pytanie brzmi czy to jest możliwe dla elektronika amatora ?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    musiałbyś zanależc miejsce gdzie sygnał z magnetofonu idzie na selektor wejść albo przedwzmak i odpiąć sygnał z magnetofonu i podpiąć kompa

2 sposób to odłączyć głowice i tam przez rezystory tłumiące podłączyć kompa w kompie scisz na minimum włacz play i sprubuj wyregulować tak żeby nie pierdziało
  • Level 32  
    2 sposób jest gorszy niz zły.
    (...)
    Pierwszy jest poprawna koncepcją i tak to można zrealizować.
    Można też troche to "przekombinować" i dorzucić przełącznik np. przed potencjometrem (odcinający wybrane żródło a dołączający dodatkowe urządzenie tu PC) głośności.
  • Level 13  
    micho a wrote:
    musiałbyś zanależc miejsce gdzie sygnał z magnetofonu idzie na selektor wejść albo przedwzmak i odpiąć sygnał z magnetofonu i podpiąć kompa

W ten sposób myślałem to zrobić ale mam dwa problemy tzn zastanawiam się czy sygnał który wychodzi już z karty muzycznej nie będzie zbyt mocny żeby uszkodzić elektronike która w zasadzie przewidzina była na magnetofon , a drugi to nie bardzo wiem jak znalezć ten sygnał (tytaj objawia się moja słaba wiedza)

micho a wrote:
    2 sposób to odłączyć głowice i tam przez rezystory tłumiące podłączyć kompa w kompie scisz na minimum włacz play i sprubuj wyregulować tak żeby nie pierdziało

Pierwszy sposób jest lepszy bo daje mi możliwość pełnego sterowania z pilota ...(magnet ma "twardą"mechanike )
  • Level 13  
    CKsrv wrote:
    2 sposób jest gorszy niz zły.
    (...)
    Pierwszy jest poprawna koncepcją i tak to można zrealizować.
    Można też troche to "przekombinować" i dorzucić przełącznik np. przed potencjometrem (odcinający wybrane żródło a dołączający dodatkowe urządzenie tu PC) głośności.

Nie bardzo kumam ...? :roll:
  • Level 35  
    no to scisz w kompie aż do opru podłącz i podgłaszaj aż do zniekształceń jak zacznie pierdzieć to troche ścisz i już wporzo :D i tak nic nie spalisz raczej w nagorszym przypdku bedzie pierdzieć wtedy ściszamy i no problem sygnał z karty jest mocny ale bez przesady z magnetofonu ma najczęściej 500mV a z kompa z 1v wic tylko dwa razy tyle mocno przesteruje ale nie spali