Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Command APS DX (NTG2) wersja polska

24 Lip 2010 11:28 13595 9
  • Poziom 9  
    Witam,

na aukcjach allegro pewni panowie oferują spolszczenie nawigacji Command APS DX NTG2 np. z C klasy W203 po lifcie (od 04-2004). Na forum był poruszany podobny temat, ale wcześniejszej wersji nawigacji a tamten opis spolszczenia tutaj nie działa.
    Wiem, że paru użytkowników się tym także interesuje, także wydaje mi się, że temat jest warty poruszenia.
    W temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=868239&highlight=command+dx&sid= bobwlo wrzucił dwie wersje softu, przy czym drugą nazwał "W211", a obrazek poniżej również tak podpisany przedstawia interesującą mnie spolszczoną nawigację z W203.
    Niestety w dalszym ciągu nie wiem jak wgrać tamten sofcik, ponieważ kombinacje klawiszy do wejścia w tryb instalacji nie działają.
    Jeżeli kogoś to interesuje, to mogę się podzielić informacją jak wejść w kilka ukrytych ustawień w tym Commandzie.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Spostrzeżenia są takie, że przeszukałem kilka stron poświęconych mercedesom (w203.pl, w210.pl, benzworld.org, filmiki na youtube) i nie znalazłem softu ani kombinacji klawiszy do mojej wersji nawigacji.
    Powszechnie dostępne są do Command 2.0 DX, 2.03 DX, 2.5 DX i jedna wersja do E klasy W210 (nie wiem jakie jest oznaczenie tej nawigacji). Nie ma natomiast do Command APS DX.
    Żeby wgrać spolszczenie trzeba wprowadzić nawigację w tryb wgrywania softu poprzez naciśnięcie odpowiednich klawiszy (* + # + ON, 1 + 3 + 8, 2 + 3 + 9), ale również żadna z tych kombinacji nie pasuje do mojej wersji.
    A zastanawia mnie to wszystko dlatego, że w internecie można znaleźć zdjęcia spolszczonej wersji Command APS DX.
  • Poziom 9  
    Nie są związane ze spolszczeniem, dlatego nie podałem ich bezpośrednio. Chodzi np: o odczyty napięcia w komputerze (3x naciśnięcie przycisku obok zegara), engineering mode (SERV->System->Lang a potem słuchawka czerwona + strzałka w północny-wschód+ AUDIO) i po wejściu w ten tryb jest jeszcze jedno ukryte menu (ponoć * + # + strzałka w lewo), ale u mnie to nie działa.
  • Poziom 9  
    Pepek czy znasz moze odp.na swoje pytanie bo mnie tez to interesuje.Mam comand aps i równiez zadna z podanych kombinacji nie pasuje.prosimy o pomoc/.
  • Poziom 9  
    Jakbym znał to nie prosiłbym o pomoc innych ;) Miejmy nadzieję, że ktoś jeszcze się zainteresuje i wspólnie coś wymyślimy.
  • Poziom 1  
    Mam taką samą nawigację w W203 z 2006r
    Command APS i również poszukuje polskiego softu.
    Gdyby ktoś mógł wrzucić na serwer i napisać jeszcze raz kombinację klawiszy będe wdzięczny :)
  • Poziom 9  
    witam
    jestem również zainteresowany spolszczeniem do nawigacji NTG2, jak by ktoś miał jakiś namiar to pisać.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jestem także zainteresowany kombinacją klawiszy w nawigacji aby płyta CD ruszyła.
    Jak wejść w menu serwisowe?
    Mercedes Command APS DX (NTG2) wersja polska