Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TEA2025 mono wzbudza się i stuka

24 Lip 2010 15:22 5722 11
  • Poziom 21  
    Zrobiłem wzmacniacz na TEA2025b zmostkowany podłączyłem go do dwóch połączonych szeregowo baterii z telefonu i stuka w głośniku jak nic nie jest podłączone, jak jak dotknę ręką do wejścia dźwięku to cichnie, jak drugą ręką dotknąłem masy to znowu stuka.
    Schemat wygląda tak:
    TEA2025 mono wzbudza się i stuka TEA2025 mono wzbudza się i stuka

Wszystko podłączyłem jak na schemacie, jedyne zmiany to na wejściu zasilania dałem 2 kondensatory po 1000uF i na wejście dźwięku kondensator 0.22uF ale elektolityczny minusem skierowany do wejścia.

Oto i fotki
    TEA2025 mono wzbudza się i stuka TEA2025 mono wzbudza się i stuka

Proszę o pomoc w wyeliminowaniu tych stuków.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Witam.

To jest wzmacniacz 50W i baterie od telefonu mają za małą wydajność. Podłącz pod odpowiedni zasilacz. Pozdrawiam. No i w końcu jaki to układ: TEA2025, czy TDA2025?
  • Poziom 21  
    To jest TEA2025B ma jakieś około 5W w mostku.

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Pomoże ktoś??? :cry:
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    slawcioo88 napisał:
    To jest TEA2025B ma jakieś około 5W w mostku.

Radzą zrobić porządne zasilanie zamiast baterii z telefonów które są zbyt "miękkie" i w połączeniu z dużym kondensatorem je bocznikujacym dają efekt który obserwujesz.
  • Poziom 21  
    OK. jutro podłącze ale podłączałem kilka razy do takich baterii wzmacniacze i problemów nie było ale może ten prądu za dużo ciągnie.
  • Poziom 21  
    Podłączałem zasilacz na 6V 7.5V 9V i nadal to samo.
    Macie jeszcze jakieś pomysły?
  • Poziom 21  
    Dlaczego mój temat został przeniesiony do początkujący piaskownica?
    I dlaczego nikt mi nie potrafi tutaj pomóc?
  • Poziom 24  
    Sprawdź schemat z rysunkiem płytki. Są błędy i na pewno one powodują te objawy. Pozdrawiam. Np.: nóżka 1 powinna być połączona z nóżką 6 przez kondensator 100µF, a ty masz z masą.Nie szukałem innych błędów.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Cytat:
    Dlaczego mój temat został przeniesiony do początkujący piaskownica?

Do wyboru (oprócz "Piaskownicy") był tylko kosz.

Cytat:
    I dlaczego nikt mi nie potrafi tutaj pomóc?

Zbyt twardo stąpamy po ziemi i w większości oblaliśmy egzamin z wróżbiarstwa i sztuk tajemnych. Dziwisz się? Stosujesz jakieś zasilacze, o których nic nie wiemy, nie widzieliśmy układu. Sprawdziłeś poprawność montażu? Zasiliłeś to z przyzwoitego źródła? Prawdopodobnie, nie. Widok płytki jest od strony elementów, czy od strony druku? Po co pętla masy?

Pzdr.

p.s. Scal swoje posty i nie pisz jednego pod drugim.
  • Poziom 21  
    Widok płytki jest od strony elementów.
    1 nóżka jest złączona przez kondensator do 6.
    Pętla masy jest bo była w schemacie stereo który przerobiłem na mostkowany.
    Wszystko widać na zdjęciach ja nie widzę żadnych błędów a wy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Odnoszę wrażenie, że ścieżka masy jest przetrawiona w wielu miejscach. Weź drut miedziany bez izolacji i popraw to, co zaznaczyłem na czerwono. Fioletowym narysowałem poprawny sposób prowadzenia ścieżek. Zmiana kierunku powinna być pod kątem 45 stopni.

TEA2025 mono wzbudza się i stuka

Pzdr.
  • Poziom 21  
    Ścieżka była poprzetrawiana ale sprawdziłem miernikiem i było połączenie, ale postanowiłem ją poprawić i po poprawieniu działa jak należy.
    Dzięki i temat do zamknięcia.