Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Netgear DG834G i Netia - ściąga pliki jako uszkodzone

24 Lip 2010 15:27 1583 2
  • Poziom 12  
    Witam,

posiadam router Netgear DG834G i internet z netii na łączu tpsa. Pół roku działało bez problemu. Ostatnio zauważyłem, że wszystkie duże ściągane pliki (rozmiar > 1 MB) są uszkodzone. Filmiki na youtube są poszatkowane - pikseloza i kratownica.

Co sprawdziłem:

- Wifi działa prawidłowo, wymiana między komputerami bez problemu
    - po kablu w lokalnej sieci też bez problemu
    - problemy są przy dostępie do internetu po kablu/wifi
    - na modemie od TPSA internet działa bez problemu
    - sprawdzone na 3 komputerach
    - powyższe komputery w innych sieciach ściągają bez problemu

Wygląda na uwalony modem wbudowany w routerze. Dane do konfiguracji połączenia pobiera sam automatycznie - pół roku było dobrze. Oddałem router na reklamacji z opisem, że ściągane pliki są uszkodzone. Reklamacja przyjęta od ręki, sprzęt wymieniony na nowy. Jednak to nie koniec problemu - pliki są nadal uszkadzane podczas ściągania !

Jak sądzicie, o co chodzi ?
  • Poziom 13  
    jestes pewien ze wymieniono na nowy ? ja bym od kogos pozyczyl jakis inny routerek adsl i na podstawie testow z innym wyciagal wnioski czy to wina ISP czy routera.

moge jeszcze dodac ze router routerowi nie rowny, szczegolnie jesli chodzi o adsl. Wklej tu parametry linii, bledy w transmisji. Jedne rutery sa bardziej czule na tlumienie na linii, inne mniej (i nie chodzi tu o desynchronizacje ale o bledy w transmisji)
  • Poziom 12  
    Router dostałem nowy - prosto z pułki sklepowej. Nie mam możliwości sprawdzenia połączenia na innym routerze z wbudowanym modemem. Sprawdzałem tylko na modemie od TPSA i działa bez problemu.

Oto screen z routera:

Router Netgear DG834G i Netia - ściąga pliki jako uszkodzone