Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć stycznik hager ES210 ze zmierzchowym AZ-112

24 Lip 2010 16:24 9102 8
  • Poziom 2  
    24 Lip 2010 13:48

Witam .
    Potrzebuje schematu podłączenia stycznika hager ES 210(25A,230V ) ze automatem zmierzchowym z sondą hermetyczną AZ-112.Muszę do tego podłączyć trzy lampy po jednej żarówce w każdej lampie.Każda żarówka ma 150V ,BARDZO PROSZĘ O SZCZEGÓŁOWY SCHEMAT PODŁĄCZENIA.Proszę pilnie o odpowiedzi .
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 37  
    Stycznik ma zasilanie cewki na zaciskach A1 i A2 jak masz aparat AZ-112 i masz instrukcję jego podłączenia to zamiast żarówki to podłączasz cewkę stycznika.

Dodano po 2 [minuty]:

A rozpędziłem się na jakie napięcie jest cewka stycznika bo nie mogę znaleźć go w katalogu.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Na styczniku jest napisane ith:25a, ui:250v
    230v
    50Hz takie symbole są na styczniku.Pierwszy raz to robię dlatego proszę o szczegółowe rozrysowanie w miarę możliwości stycznik +zmierzchowy+3 żarówki. Z góry dziękuję za odpowiedz.
  • Pomocny post
    Poziom 37  

Wedle tego co znalazłem w sieci to ma jeden który zwiera i jeden który rozwiera więc musisz wykorzystać styk zwierany oznaczyłem go cyframi 1 i 2

Dodano po 8 [minuty]:

Musisz zobaczyć na obudowie schemat styków bo nie ręczę czy się nie pomyliłem w oznaczeniach styków nie miałem tego modelu nigdy w ręce a stosuje model ES 220 więc mam chęci ale nie mam 100% pewności czy dobrze rozpracowałem tego ES 210. Nie wiem skąd weżniesz 150V do zasilania żarówek ale łączysz je równolegle a styk zwierany będzie załączał obwód na polecenie AZ-a.
  • Poziom 35  
    Automat zmierzchowy AZ112 ma następujące wyprowadzenia:
    1-L
    2-N
    5-6 sonda
    7-8 styki przekaźnika.
  • Poziom 2  
    [quote="zdzisiek1979"]Stycznik ma zasilanie cewki na zaciskach A1 i A2 jak masz aparat AZ-112 i masz instrukcję jego podłączenia to zamiast żarówki to podłączasz cewkę stycznika.

Dodano po 2 [minuty]:

A rozpędziłem się na jakie napięcie jest cewka stycznika bo nie mogę znaleźć go w katalogu.[/quote

podłączyłem stycznik ze zmierzchowym ale gdzie mam wpiąć żarówki? Dzięki za odpowiedz.
  • Pomocny post
    Poziom 29  

Proszę bardzo.
  • Poziom 37  
    Żarówki należy wpiąć na styk zwierany na schemacie oznaczony 1 - 2 ale nie wiem jak jest w przypadku twojego musisz porównać na obudowie jak wygląda schemat styków.
  • Poziom 2  
    zdzisiek1979 napisał:

Wedle tego co znalazłem w sieci to ma jeden który zwiera i jeden który rozwiera więc musisz wykorzystać styk zwierany oznaczyłem go cyframi 1 i 2

Dodano po 8 [minuty]:

Musisz zobaczyć na obudowie schemat styków bo nie ręczę czy się nie pomyliłem w oznaczeniach styków nie miałem tego modelu nigdy w ręce a stosuje model ES 220 więc mam chęci ale nie mam 100% pewności czy dobrze rozpracowałem tego ES 210. Nie wiem skąd weżniesz 150V do zasilania żarówek ale łączysz je równolegle a styk zwierany będzie załączał obwód na polecenie AZ-a.

Serdeczne dzięki dobre rozwiązanie tylko pod 1 stycznika podłączyłem dodatkowe zasilanie a pod 2 żarówkę i jest ok działa .Dzięki za pomoc

Dodano po 3 [minuty]:

remik_l napisał:

Proszę bardzo.

Serdeczne dzięki,za odpowiedz.