Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jakie kolumny/glosniki do pokoju 15-20m2 do ~300zł, ~75-110W

np.kowalski.albo.nowak 24 Jul 2010 19:44 2192 4
    np.kowalski.albo.nowak
    Level 2  
    Dzień Dobry,
    Zwracam się do Szanownych Forumowiczów z następującym pytaniem:
    Jakie kolumny/głośniki kupić:
    1. Przy wzmacniaczu Pioneer A-403R (2x75W przy 4 Ohm lub 2x60W przy 8 Ohm)
    2. Do pokoju ok 15-20m2, w wyjątkowych sytuacjach do wystawienia na podwórko (impreza, ognisko, znajomi, itp)
    3. Przy cenie mniej więcej do 300zł (oczywiście, chodzi o używane, nie chciałbym nowych chińskich itp.)
    4. Do muzyki - różnej, ale raczej ze wskazaniem na muzykę rockową (tj. punk rock, alternatywa), gothic, jazz, etniczną. Nie będę słuchał muzyki dyskotekowej, techno, rapu, poważnej.
    5. Myślę, że do, mniej więcej, 110W, ale to górna granica, 80W też wchodzi w grę.
    5. Wiem, że ciężko za tę cenę, ale "baaardzo" wygórowanych wymagań nie mam. Dotychczas miałem podłączone do w/w sprzętu normalny zestaw głośnikowy Tonsila (chyba 30W), ale spalił się jeden głośnik. Byłem zadowolony, bo się po prostu przyzwyczaiłem, ale jak już mam coś innego kupić, wolałbym trochę lepsze nagłośnienie niż to, jakie miałem do tej pory.
    6. Z powodu powierzchni pokoju, odpadają kolumny dużych rozmiarów, stąd dopuszczam 80W, choć trochę się obawiam, że to za mało jak na ten wzmacniacz.
    7. Ważne, by posłużyły trochę - z tego względu odpadają kolumny podniszczone, wiekowe, ale jak najbardziej mogą być używane. Zamierzam je kupić raczej na aukcjach internetowych. Wiem, że za tę cenę mogę kupić tylko używane, ale obawiam się, że kupię coś, co się popsuje za rok, dwa, a tego chciałby uniknąć, bo na naprawach się nie znam.

Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki (również, a nawet zwłaszcza za wskazanie nazw używanych kolumn, które bez wątpliwości mógłbym nabyć za taką cenę).
    Dziś już nie będzie mnie na forum, zajrzę jutro po południu.
    globus1987
    Level 29  
    Ja przy takim budżecie i tych preferencjach polecił bym ci altony 80, mildtony 80, polaris 120 jeśli nie przeszkadza ci wysokość za to są smukłe.
    np.kowalski.albo.nowak
    Level 2  
    Dzięki globus1987 za pierwszy głos w tej sprawie. Będę starał się coś upolować z tego, co polecasz. Oczywiście, jeśli ktoś miałby jakieś inne sugestie, chętnie wezmę pod uwagę. Czytałem już temat jakich nie kupować, ze względu na firmę.
    A czy altony o nieco wyższej mocy też byłyby ok? Wysokie i wąskie kolumny takie jak polaris też mogą być. Polarisa jednak wczoraj nie znalazłem na aukcjach, więc, póki co nastawiam się na altony. Będę znowu wieczorem.
    PS. Nie wiem, czy na tym dziale można o to pytać, ale na aukcjach niektóre altony są oryginalne a niektóre regenerowane. Wiem, że różnie to bywa z tymi regenerowanymi, czy zatem faktycznie - lepiej kupować bez regeneracji? Dzięki.
    prez8s
    Level 33  
    Zobacz też na Jamo Studio 160, są nie drogie i całkiem niezłe.
    np.kowalski.albo.nowak
    Level 2  
    Ok. dzięki, już mniej więcej wiem czego szukać. pzdr