Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja Wzmacniacza TP-275

operator5wp 24 Jul 2010 19:46 1497 1
    operator5wp
    Level 16  
    Witam, posiadam wzmacniacz gitarowy T-POWER TP-275. Szukałem schematu do tego wzmacniacza lecz nigdzie nie znalazłem więc analizując płytkę rozrysowałem częściowo schemat zasilania i przedwzmacniacza, który jest zasilany napięciem pojedynczym (+18v) , natomiast sama końcówka mocy jest na basie tranzystorów mocy i jest zasilany napięciem +/- 21V ... Po analizie schematu , wzmacniacz jest podobny do kilku znanych wzmacniaczy : Peavey studio pro 50, Peavey audution 30 oraz Peavey basic 50. Postanowiłem trochę poprawić co nieco w moim wzmacniaczu, zmodyfikowałem układ zasilania zmieniając go na symetryczny. Wylutowałem części ze sztucznej masy podłączając ją do masy rzeczywistej oraz podłączyłem układ MC4558 do +15/-15V, oraz jedna diodę 1n4148 na wejściu do -15V. Czy na wejściu kondensator 100n nie jest za duży w tym wzmacniaczy?
    Chciałbym jeszcze trochę go ulepszyć może ktoś mi coś doradzi, z góry dziękuję.

Przykładowe zdjęcia wraz ze schematem przedwzmacniacza:
    Modyfikacja zasilania :

Próbka dźwięku nagrna gitarą akustyczną z przetwornikiem od elektrycznej (singiel), czysty oraz przester...
    operator5wp
    Level 16  
    Witam, po długim czasie... Ostatnio znów robiłem przeróbkę tego wzmacniacza. Zmieniłem trochę układ samego wzmacniacza, dodałem wskaźnik wysterowania diodowy (ba6137) oraz mały mikser mono (tl084) z czterema wejściami stereo na mono, który pozwolił mi na podłącza dodatkowych sygnałów audio łącznie z gitarą...
    Więc teraz mam cztery wejścia linowe plus jedno gitarowe, każde ma regulację wzmocnienia:
    1 - symetryczne mikrofonowe/liniowe
    1 - liniowe o większym wzmocnieniu
    2 - liniowe o mniejszym wzmocnieniu

Jeśli by ktoś chciał schemat to mogę zamieścić na forum.

Ps. Mam takie pytanie , czy lepiej puścić mikser przed układ korektora gitarowego by sygnał już zmiksowany padał na ten właśnie korektor czy lepiej by było dać sumowanie za korektorem ale wtedy tylko gitara by korzystała z korektora barwy i dodana na mikser?

Poglądowe obrazki...
    Modyfikacja Wzmacniacza TP-275 Modyfikacja Wzmacniacza TP-275 Modyfikacja Wzmacniacza TP-275 Modyfikacja Wzmacniacza TP-275 Modyfikacja Wzmacniacza TP-275 Modyfikacja Wzmacniacza TP-275