Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaby udźwig podnośnika w ciagniku URSUS C 330M

24 Jul 2010 19:48 25888 23
  • Level 2  
    mam problem z podnoszeniem kosiarki rotacyjnej moja 30 nie daje rady bardzo wolno podnosi nawet przy wysokich obrotach z innymi lżejszymi maszynami nie ma problemu wymieniłem olej i nic to samo
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    Mógł sie przewinąć pierścień który sie znajduje na tłoku, w 60 to sie zdarza, nie wiem jak jest w 30, ale to jedyne co mi na myśl przychodzi.
  • Level 21  
    Manometr w dłoń i trzeba zmierzyć ciśnienie w hydraulice. Jeśli będzie za małe to są dwa wyjścia. Albo zbyt wcześnie (przy małym ciśnieniu) otwiera się zawór bezpieczeństwa, lub zużyta jest pompa i trzeba ją wymienić. Innych przyczyn niema. Szukaj tylko tu gdzie wskazałem.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 14  
    Na pompie oleju masz taki dekielek ze śrubami w koło na klucz 13 odkreć i zmień te dwa oringi i zakreć to z powrotem.Skręć z powrotem ,śruby na krzyż ,a i nie zdzieraj tej uszczelki na tym dekielku lup pompie,zależy z której strony zostanie.
  • Helpful post
    Level 14  
    Przeczyść filtr, zmierz ciśnienie powinno być ok 120bar może troszkę mniej jak stara pompa,jeśli ciśnienie jest słabe podłóż podkładkę lub nawet dwie pod zawór przeciążeniowy z czasem się on zużywa i po prostu puszcza olej przy mniejszym ciśnieniu.
  • Level 2  
    jak kolega karasiatko1 podpowiedział zajrzałem do filtra który wymieniłem na nowy i podłożyłem 1 podkładkę pod zawór przeciążeniowy i kosiarkę rotacyjna rwie jak balonik dzięki kolego masz pojecie
  • Helpful post
    Level 21  
    Pisałem dokładnie o tym samym i to w dodatku pierwszy ale to taki malutki szczegół.
  • Level 1  
    mam pytanie gdzie znajduje sie zawor przeciazeniowy w 330 by podlozyc podkladki?????
  • Level 21  
    Znajduje się on w rozdzielaczu pod siedzeniem. Wkręcony jest on w bok rozdzielacza od strony sprzęgła.
  • Level 14  
    Witam

Panowie w którym miejscu dokładnie dodać tą jedną podkładkę pod ten zawór?? Chodzi o tą nakrętkę którą przykręca się sprężynę w zaworze??

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Mam jeszcze takie pytanie:
    Chcę podłączyć orbitrol pod pompę tą ze skrzyni biegów, jednocześnie chcę aby działał podnośnik. Może mi ktoś powiedzieć jak rozdzielić strumień oleju na dwa obiegi?? Jakiś schemat połączenia poproszę..
  • Level 21  
    Podkładkę należy podłożyć od czoła sprężyny między sprężynę a obudowę sprężyny.
    Z orbitrolem można się wpiąć w rurki które lecą na rozdzielacz znajdujący się na błotniku.
  • Level 14  
    Witam

Miałem podłączone w szereg pod rozdzielacz na błotniku tylko jeśli był używany to powstałe ciśnienie wyciskało olej z orbitrola... :( mslę nad zaworem przelewowym
  • Level 21  
    Pewnie nie w szerg tylko równolegle. Podłączając równolegle do rozdzielacza należy na rurce zasilającej rozdzielacz zamontować zwykły kulowy zawór (zawór do hydrauliki siłowej nie do wody) i gdy nie uzywamy rozdzielacza zamykamy zawór i mamy wspomaganie. Nic nie trzeba kombinować.
  • Level 14  
    Tylko problem polega na tym, że rozdzielacz jest potrzebny cały czas (kombajn ziemniaczany)
  • Level 14  
    WItam

Mam pytanie, czy na pompie hydraulicznej może być ustawiony zawór przelewowy który będzie utrzymywał cały czas 160bar?? Czy też podczas nie użytkowania hydrauliki powinno nie być ciśnienia tylko swobodne przepływanie oleju?
  • Level 14  
    a co się stanie jeśli bedzie cały czas pod ciśnieniem? Czy też to nic nie szkodzi
  • Level 21  
    Gdyby nie szkodziło to bym nie pisał, że potrzebny jest swobodny przepływ. Zadanie pompie ciśnienia znamionowego w sposób ciągły szybko ją wykończy. Zawór przelewowy w układzie hydrauliki pełni rolę bezpiecznika., który ochrania instalację przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Nie może być tak, że w instalacji akurat w danej chwili nie ma zapotrzebowania na ciśnienie a mimo to pompa je cały czas podaje. Przykładowo rozdzielacz jeśli jest w położeniu neutralnym to wówczas olej swobodnie przez niego przepływa a więc ciśnienie w instalacji jest niewielkie (bliskie zeru). Dopiero przesterowanie suwaka zamknie kanał przelewowy i olej zostanie skierowany do np. siłownika.
  • Level 14  
    A w przypadku zastosowania orbitrola do wspomagania?? Miałem zamiar wstawić w obieg: pompa-> zawór przelewowy (wyjście przelewu po nadmiernym cisnieniu kierowane jest do orbitrola.. a główny strumień z utrzymywanym ciśnieniem do zaślepionego rozdzielacza...
  • Level 21  
    Orbitrol ma 4 wyprowadzenia.
    1 zasilanie
    2 powrot
    3 wyjscie na silownik
    4 wyjscie na silownik
    A wiec ja bym to zrobil tak. Pompa, pozniej na przewodzie zainstalował bym zawor przelewowy, przelew do zbiornika, i dalej na wejscie orbitrola, wyjscie z orbitrola na zbiornik. Pozostałe dwa krocce wiadomo do siłownia.
  • Level 14  
    a jak dołączyć do tego jeszcze rozdzielacz podnośnika??
  • Level 21  
    Żeby z jednej pompy mogły pracować dwa odbiorniki jednocześnie potrzebny będzie Koledze tzw. dzielnik strumienia. Element ten rozdzieli jeden strumień oleje na dwa strumienie powiedzmy w proporcji 50/50. Te element występuje np. w hydraulice bizona, wozka widlowego.
  • Level 2  
    Mam pytanie czy można zastosować Hydron 68 zamiast Hipol Albo Lux ?? Czy to może jakoś wpływać na podnoszenie ?
  • Level 21  
    Olej wskazany prze Kolegę moim zdaniem nie będzie najlepszym zamiennikiem bowiem to typowy olej przeznaczony do układów hydraulicznych, a hipol to olej hydrauliczno przekładniowy. Ważne jest prawidłowe smarowanie kół wskrzyni co przy zbyt małej lepkości oleju może być trudne do spełnienia.