Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5740D - zakup bluetooth.

24 Lip 2010 20:06 2648 6
  • Poziom 23  
    Witam. Od niedawna jestem posiadaczem laptopa Acer Aspire 5740D. Nie narzekam na niego i nie żałuję, że go nabyłem. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz, a dokładnie jej brak. Chodzi mi o moduł bluetooth. Laptop posiada włącznik bluetooth (przycisk). Jak zapewne się domyślacie wyświetla się, po wciśnięciu, komunikat "brak urządzenia". Po odkręceniu pokrywy ujrzałem wolne miejsce zapewne na moduł b. Jest tam też gniazdo. 100%-towej pewności nie mam, czy tam powinien być "niebieski ząb", ale raczej tak. I ty moje pytanie. Potrzebuję ten moduł, bo na razie odrzucam kupno uniwersalnego modułu usb. Tylko problem z tym, że nie ma go ani na allegro, ani google niewiele pomaga. Czy ktoś orientuje się gdzie mogę dostać takie urządzenie? Albo chociaż przejściówkę na wtyk, który wejdzie do gniazda?

Kolejna rzecz. Komputer był nowy jak kupiłem. Miał już wgrane stery, windowsa, inne programy typu ten TriDef (aplikacja 3D). Nie dostałem żadnej płyty. Co będzie podczas przyszłego formatu dysku? Bo kiedyś taki z pewnością się przytrafi. Przecież tracę licencję na ten TriDef, inne progi, a przede wszystkim tracę Windowsa 7. Komputer monitował o wykonanie kopii zapasowej systemu. Zrobiłem ją, ale pod koniec wyskoczył komunikat, że nie ukończono pomyślnie i płyta faktycznie nie działała. Teraz ponownie mam ten sam komunikat. Mam zrobić kopię drugi raz? Czego ta kopia dotyczy? Będę wtedy miał Windowsa na niej? I resztę programów z licencją? Proszę o odp i załączam kilka fotek na których widać tę pustą przestrzeń pod pokrywą i gniazdo.

• Poziom 9  
    Dzień dobry
    Na zdięciu widać złącze do starego typu karty WiFi, bluetooth to twojego modelu montują gdzieś na płycie głównej nie wiem dokładnie gdzie i kosztuje to 240zł w Acer Polska, dzwoniłem i pytałem bo też mam taki sam model jak ty i irytowało mnie to że mam przycisk bluetooth a nie działa i miły pan wytłumaczył mi co i jak.
    Druga sprawa to na dysku masz tak zwaną partycje RECOVERY ona jest ukryta i spod systemu jej nie widać aby przywrucić system do stanu fabrycznego wystarczy wcisnąć klawisze Alt+F10 w chwili gdy włanczasz kompa i pokazuje się logo ACER (jeżeli tylko nie robiłeś partycji ani nie skasowałeś tej partycji to wszystko powinno ci działać). Na koniec mam prośbe do Ciebie czy mógł byś skopiować mi MBR poniewarz sam bawiłem się w partycjonowanie i nadpisałem swój MBR i straciłem możliwość odzyskiwania systemu przy pomocy wspomnianej wyżej kombinacji klawiszy. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    PS.Na płytach które monituje system żebyś wypalił masz wszystko co miałeś w chwili zakupu kompa czyli windowsa7,drivery,programy itp. Ja też miałem problemy z wypaleniem wszystkich płyt zawsze któraś się nie wypaliła do końca i wszystko musiałłem robić od nowa ale po 5-6 próbach w końcu się udało. Jeżeli nie masz ochoty robić tej kopi lub chciałbyś dograć którąś z płytek to mogę pomóc, przegram od siebie i moge wysłać.
  • Poziom 23  
    Jeżeli kolega wytłumaczy jak mam to skopiować i gdzie to znaleźć to oczywiście pomogę. Pozdrawiam.

A tak w ogóle to to co jest na zdjęciu to jednak nie jest złącze do BLUETOOTH tylko do czegoś innego. Nie wiem czego, ale taki moduł na Alledrogo jest za sto-kilka złotych. Może kiedyś go kupię. Na razie mam taki moduł na USB.
  • Poziom 9  
    Ok jutro dam instrukcję jak wykonać tę operację, tak dla jasności czy dzieliłeś dysk na partycje lub formatowaleś go?
  • Poziom 9  
    A działa tobie kombinacja klawiszy Alt+F10 przy starcie kompa?
    Napisz mi czy jak kupowałeś kompa to czy miałeś jedną partycje i drugą sam stwożyłeś czy może miałeś dwie

Dodano po 30 [minuty]:

Teraz instrukcja krok po kroku jak skopiować MBR
    Na początek ściągnij sibie program HDHacker z tąd Link i program PTEDIT 32 z tąd Link .
    Z programu PTEDID32 zrób mi screena i wstaw, a teraz program HDHacker- odpal program i w głównym oknie programu zaznacz "Physical Drive (MBR)" nastepnie wciśnij "Read sector form Disk" i ostatni "Save sector to file" i zapisujesz pod nazwą np:MBR i wysyłasz do mnie poniżej wstawiłem załącznik ze screenem- proste działania :-)