Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle - uszkodzony plik. Invalid data in file D:...*.sch

24 Lip 2010 22:19 5020 7
  • Poziom 11  
    Witam

Przy próbie otwarcia pliku dostaje informacje "Invalid data in file D:\...*.sch"

Sytuacja występuje zarówno w pliku .sch jak i .brd,
    Zaczęło się od tego że przerwałem prace autorouta, po wznowieniu jego pracy eagle się wywalił, po ponownym uruchomieniu programu otwarcie projektu nie było już możliwe.

Próbowałem otwierać jakieś kopie zapasowe zgromadzone w katalogu projektu ale sytuacja wygląda podobnie. Bardzo mi zależy na odzyskaniu tych danych, macie jakieś pomysły ?

Używam Windowsa XP, oraz Eagla w wersji 5.3.0
  • PCBway
  • Poziom 32  
    Pierwsze co trzeba by było zrobić to zaktualizować eagla
  • PCBway
  • Poziom 13  
    Odinstalowanie i ponowna instalacja Eagle :)
  • Poziom 39  
    Dark Archon napisał:
    Witam

Przy próbie otwarcia pliku dostaje informacje "Invalid data in file D:\...*.sch"

Sytuacja występuje zarówno w pliku .sch jak i .brd,
    Zaczęło się od tego że przerwałem prace autorouta, po wznowieniu jego pracy eagle się wywalił, po ponownym uruchomieniu programu otwarcie projektu nie było już możliwe.

Próbowałem otwierać jakieś kopie zapasowe zgromadzone w katalogu projektu ale sytuacja wygląda podobnie. Bardzo mi zależy na odzyskaniu tych danych, macie jakieś pomysły ?

Używam Windowsa XP, oraz Eagla w wersji 5.3.0

Witam
    Jeżeli nie jest możliwe otwarcie jakiegokolwiek innego projektu, to sytuację może zmienić tylko reinstalacja programu. Natomiast, jeżeli inne projekty się uruchamiają, to wystarczy w ostatnim projekcie odszukać pliki zarówno schematu jak i pcb zapisane wcześniej z rozszerzeniami *.s## (schemat) i *.b## (pcb). Zmienić nazwę pliku na inną i rozszerzenie na *.sch i *.brd. Pliki powinny otworzyć się bez żadnego problemu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Wiec pobrałem najnowszą wersje, zainstalowałem, zrobiłem jak Bonkot wyżej napisał, i to samo.

No nic próbuje od początku
  • Poziom 13  
    A inne projekty się otwierają?
  • Poziom 11  
    adi84_84 napisał:
    A inne projekty się otwierają?

Tak wszystk8ie inne się otwierają.
    Popsułem jeszcze jeden projekt, tym razem specjalnie, dokładnie w taki sam sposób. Oto on.

Myślę ze to jest błąd w wersji 5.3, po zainstalowani wersji 5.10 ten problem nie występuje.
  • Poziom 13  
    Już chyba tego nie naprawisz.A projekt był duży?Nie łatwiej zrobić go od nowa na nowej wersji Eagle(5.10)