Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa do projektora Benq MP610 szybkie zużycie.

24 Lip 2010 23:47 3892 2
 • Poziom 10  
  Witam!
  Kolega posiada w/w projektor i poprosił mnie o pomoc. Wygląda na to że lampa jest spalona bo całkowicie nie świeci i po chwili na panelu zaświeca się czerwona dioda pod wskaźnikiem LAMP. Czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić? Pytam dla tego gdyż to już jego 3 lampa. Pierwsza oryginalna wytrzymała około roku natomiast pozostało 2 były nieoryginalne i wytrzymały tylko kilka miesięcy. Twierdzi że używał projektor okazjonalnie więc to trochę dziwne żeby już zużył 3 lampy. Jesli lampa jest spalona to co może powodować tak szybkie zużycie?
 • Poziom 39  
  Dziwne - w moim acerze lampa ma ok 800h przez ponad dwa lata i ciągle świeci ok.
  Stawiam na
  1. Niewłasciwą obsługę ( niewychładzanie lamy po zakończeniu pracy w systuacjach normalnych i awaryjnych - ja swojego używam na UPS-sie - zanik napiecia nie wyłącza go jak żelazko)
  2. Usterkęukładu chłodzenia - może wentylator nie chodzi/ chodzi za wolno - jest zapchany, ew filtry powietrza ( jezeli są w tym modelu)
  Brak możliwości uruchomienia wentylatora też objawi się niezapaleniem lampy...
  Pozdr.J.
 • Poziom 10  
  rzeczywiście dziwne. Muszę go zapytać o to wychładzanie. czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto jest właścicielem tego samego sprzętu jak u niego sprawa wygląda