Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w zastąpiniu głosnika w subwooferze

25 Lip 2010 11:50 1098 3
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam zestaw głośników: Creative Inspire P5800

Niestety subwoofer zaczął "pierdzieć" po rozebraniu stwierdzam, że to membrana głośnika, pewnie się już zużyła (po przytrzymaniu palcem membrany poprawia się. Nie będę bawił się w regenerację.

Co zrobić ? kupić jakiś nowy zestaw głośników 5.1 czy szukać podobnego głośnika o tej samej średnicy i włożyć go do pudła subwoofera ?

Generalnie wolałbym włożyć nowy głośnik, jestem zadowolony z tego zestawu - Bardzo proszę Was o pomoc jaki głośnik mam kupić, jakiej firmy.. ? najlepiej gdyby były dostępne na allegro ;-)

Oryginalny głośnik: Cambridge Soundworks 4 ohm (jeśli średnice mierzy się od początku obudowy to ma 14,5 cm, jeśli od dziury na śrubki to ~14cm)

mój zestaw:
    http://pl.creative.com/products/productarchiv...?category=4&subcategory=25&product=10596&nav=
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Potrzebny jest ten wymiar:
    Dobrze było by, abyś podał wymiar wewnętrzny komory, w której pracuje ten głośnik.
    Zastanów się nad arn 150.
  • Poziom 11  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź.

też zastanawiałem się nad tym głośnikiem, to 14,5 to jest właśnie ten wymiar o którym piszesz.

Głośnik, który proponujesz ma 15 cm, ale myślę, że to nie problem, najwyżej powiększę trochę otwór :-)

TESLA TVM - ARN 150-60/8 15cm 8Ohm - jest tylko jeden problem ten głośnik ma 8 ohm a oryginał miał 4, może tak być ?

btw. Kupiłem już nowe głośniki: GENIUS SW-HF5.1 6000, są super, ale brak "stand by" jest nieporozumieniem.

PS. Dziękuję moderatorowi za przesunięcie mojego tematu.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Są również 4Ω.